Lékařství


Jaké jsou fáze atopické dermatitidy?

Atopická dermatitida postihuje každého dítěte jinak, jak z hlediska vzniku a závažnosti příznaků. U kojenců, atopické dermatitidy obvykle začíná kolem 6 na 12 týdnů. To se může na první pohled zdálo kolem tváře a bradu jako nerovnoměrný obličeji vyrážka, která může vyústit červená, měřítka, mokvání kůže. Kůže může dojít k infekci. Jakmile dítě stává mobilní a začíná plazit, exponovaných oblastech, jako jsou kolena a lokty, může být rovněž ovlivněna. Dítě s atopickou dermatitidou může být neklidný a podrážděný, protože svědění a nepříjemné pocity. Mnoho dětí zlepší 18 měsíců věku, ačkoli oni zůstanou na větší než normální riziko pro suchou pleť nebo rukou ekzém později v životě.

V dětství, vyrážka objevuje obvykle za kolena a lokty uvnitř, na stranách krku, a na zápěstí, kotníky, a ruce. Často, vyrážka začíná papuly, které se stanou tvrdou a šupinatý, když poškrábaný. Kůže kolem rtů může být zánět, a neustálé olizování oblasti může vést k malé, bolestivé praskliny. Těžké případy atopické dermatitidy mohou mít vliv na růst, a dítě může být kratší, než je průměr.

Toto onemocnění může jít do odpuštění (nemoc-bezplatné období). Délka remise se liší, a to může trvat měsíce či dokonce roky. U některých dětí, onemocnění získává lepší na dlouhou dobu jen, aby se vrátil na začátku puberty, kdy hormonů, stres, a používání dráždí kůži-péče o výrobky nebo kosmetika mohou způsobit stav k vzplanutí.

Přestože počet lidí, kteří vyvinuli atopickou dermatitidou jsou děti i příznaky jako dospělí, to je méně časté (ale je to možné) pro nemoc, která objeví nejprve v dospělosti. Vzor u dospělých je podobná jako u dětí; to je, onemocnění může být rozšířena nebo omezeno. V některých dospělých, pouze ruce nebo nohy mohou být postiženy, a stát se suchý, svědící, červený, a popraskané. Spánku a pracovní výkon může být ovlivněn, a dlouhodobý užívání léků pro léčbu onemocnění může způsobit komplikace. Dospělí s atopickou dermatitidou mají také sklon k dráždivá kontaktní dermatitida, zejména jsou-li v zaměstnáních týkajících časté smáčení rukou, ruční mytí, nebo vystavení chemickým látkám. Někteří lidé se vyvine exantém kolem bradavky. Tyto lokální příznaky jsou obtížně léčitelné, a lidé často ani říct, svého lékaře, protože skromnost nebo rozpaky. Dospělí mohou také vyvinout katarakty, které jsou jen těžko odhalit, protože nezpůsobí žádné příznaky. Proto, Lékař může doporučit pravidelné oční zkoušky.