Lékařství


Jak se atopické dermatitidy diagnostikována?

Atopická dermatitida je obecně snadno diagnostikována na základě fyzické zkoušky a vizuální prohlídka kůže lékař či dermatolog. Additionally, historie, kterou pacient a příspěvkové rodinnou anamnézu pomoci k podpoře diagnózy. Lékař může požádat o žádnou historii podobných vyrážek a jiné zdravotní problémy, včetně senné rýmy (alergie) a astmatu. I když v současné době může být jeden konkrétní laboratorní test, který říká, že jednoznačně “To je atopické dermatitidy,” kožní biopsie (vzorek malý kousek kůže, která je odeslána do laboratoře k vyšetření pod mikroskopem) Může být užitečné staKromě tohozu v případech těžší. Additionally, jemné kůže tampony (dlouho tampónu aplikátorem nebo Q-tip) Vzorky mohou být zaslány do laboratoře k vyloučení infekce kůže, která může imitovat atopické dermatitidy.

Vzhledem k tomu, svědění bývá hlavním společným příznakem onemocnění pro mnoho pacientů, není možné říci všem svědění je atopické dermatitidy. Svědění může být viděn v mnoha jiných lékařských podmínek, které nemají nic společného s ekzémem. Každý pacient zkušenosti jedinečnou kombinaci příznaků, a příznaky a závažnost onemocnění se může lišit v čase. Lékař základy diagnostiky na jednotlivé symptomy a může potřebovat vidět pacienta několikrát, aby se přesnou diagnózu. Je důležité, aby lékař k vyloučení jiných onemocnění a podmínky, které by mohly způsobit podráždění kůže. V některých případech, rodinného lékaře či pediatra, se může obrátit pacient na dermatologa nebo alergolog (Alergie specialista) pro další hodnocení.

Cenným diagnostický nástroj je důkladná anamnéza, který poskytuje důležité stopy, pokud jde o možné příčiny pacientova onemocnění. Lékař může požádat o všechny tyto: rodinnou anamnézou alergických onemocnění, zda pacient má také nemoci, jako je senná rýma nebo astma, expozice dráždivých, poruchy spánku, veškeré potraviny, které se zdají být v souvislosti s pokožku světlice, předchozí léčby kožních-příznaky související s, užívání steroidů, a účinky příznaků školní, kariéra, nebo společenského života. Někdy, je třeba udělat biopsii kůže nebo náplast testování ke zjištění, zda kožní imunitní systém overreacts do určité chemikálie nebo konzervační látky v tělové krémy. Předběžná diagnóza atopické dermatitidy může být v případě, že pacient má tři nebo více charakteristik z každé ze dvou kategorií: hlavní rysy a drobné rysy. Některé z těchto vlastností jsou uvedeny v rámečku níže.

Skin scratch / píchnutí testy (, které se týkají poškrábání nebo píchat kůži s jehlou, která obsahuje malé množství podezřelé alergen) a krevní testy na vzdušné alergeny obecně nejsou tak užitečné v diagnostice atopické dermatitidy jako anamnézu a pečlivé sledování příznaků. However, mohou občas pomáhají lékaři vyloučit nebo potvrdit konkrétní alergen která by mohla být považována za důležitou v diagnostice. Negativní výsledky na kožní testy jsou spolehlivé a mohou pomoci vyloučit, že některé látky, které způsobují kožní zánět v paVšakě. However, pozitivní kožní scratch / výsledky bodnutí test je obtížné interpretovat u lidí s atopickým ekzémem a jsou často nepřesné. V některých případech, Pokud typ dermatitidy je nejasný, krevní testy pro kontrolu hladiny eozinofilů (typu bílých krvinek) nebo IgE (protilátek, jejichž úroveň je často vysoká atopické dermatitidy) jsou užitečné.
Hlavní a vedlejší vlastnosti atopické dermatitidy

Hlavní rysy

* Svědění
* Charakteristická vyrážka v místech typické nemoci (paže řasy a za kolena)
* Chronická nebo opakovaně se vyskytující příznaky
* Osobní nebo rodinné anamnéze atopické onemocnění (ekzém, nebo horečka, astma)

Některé drobné rysy

* Raného věku počátku
* Suchý, drsné kůže
* Vysoká hladina imunoglobulinu E (IgE), protilátka, v krvi
* Ichtyóza
* Hyper lineární dlaně
* Keratóza pilaris
* Rukou nebo nohou dermatitidu
* Cheilitis (suché nebo podrážděné rty)
* Bradavky ekzém
* Náchylnost k infekci kůže
* Pozitivní testy alergie kůže