Lékařství


Co jsou to autoimunitní onemocnění?

Autoimunitní onemocnění jsou podmínky, v nichž je porucha imunitního systému charakterizované abnormální produkci protilátek (auto-protilátek) namířených proti tkáně v těle. Autoimunitní onemocnění typicky rys zánět různých tkáních těla. Anas se nacházejí u pacientů s řadou různých autoimunitních onemocnění, jako je systémový lupus erythematosus, Sjögrenův syndrom, revmatoidní artritidy, polymyozitida, sklerodermie, Hashimoto je tyreoiditida, juvenilní diabetes mellitus, Addison nemoc, vitiligo, perniciózní anémie, glomerulonefritidy, a plicní fibrózy. Anas lze najít také u pacientů s podmínkami, které nejsou považovány za klasické autoimunitní onemocnění, jako je chronická infekce a rakovina.

Jaké další podmínky způsobují Anas se má vyrábět?

Anas lze vyrábět u pacientů s infekcí (virus nebo bakterie), onemocnění plic (Primární plicní fibrózy, plicní hypertenze), onemocnění zažívacího ústrojí (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, primární biliární cirhóza, Alkoholické onemocnění jater), hormonální onemocnění (Hashimoto je autoimunitní tyreoiditidy, Grave nemoc), krevní choroby (Idiopatická trombocytopenická purpura, hemolytická anémie), rakoviny (melanom, prsa, kroutit, ledvina, vaječníků a další), kožní onemocnění (psoriáza, pemphigus), stejně jako u starších osob a lidé s rodinnou anamnézou revmatických chorob.

Co jsou antinukleární protilátky?

Máme obvykle protilátky v krvi, které odpuzují útočníky do našeho těla, jako virus a bakterií mikrobů. Antinukleární protilátky (ANAS) jsou neobvyklé protilátky, zjistitelné v krvi, , které mají schopnost se vázat na určité struktury v jádru buněk. Jádro je nejvnitřnější jádro uvnitř buňky těla a obsahuje DNA, základní genetický materiál. Anas se vyskytují u pacientů, jejichž imunitní systém může být náchylný způsobit zánět proti své vlastní tělesné tkáně. Protilátek, které jsou namířeny proti něčí vlastní tkáně se označují jako protilátky auto-. Sklon k imunitní systém k práci proti své vlastní tělo je jen autoimunitou. Anas naznačují možný výskyt autoimunity a poskytovat, proto, indikací k lékaři, aby zvážil možnost autoimunitních onemocnění.