Lékařství


Co jsou anabolické steroidy?

“Anabolické steroidy” je známé jméno pro syntetické látky, vztahující se k mužské pohlavní hormony (g, testosteron). Oni podporují růst svalů (anabolické účinky) a vývoj mužských pohlavních znaků (androgenní účinky) v obou mužů a žen. Termín “anabolické steroidy” se bude používat po celou tuto zprávu, protože jeho znalosti, ačkoliv pořádný termín pro tyto sloučeniny je “anabolické androgenní steroidy-.”

Anabolické steroidy byly vyvinuty v pozdních 1930 především k léčbě hypogonadismu, stav, ve kterém varlatech nevytvářejí dostatečné testosteronu pro normální růst, rozvoj, a sexuální fungování. Primární lékařská použití těchto látek jsou k léčbě opožděné puberty, u některých typů impotence, a plýtvání těla způsobené infekcí HIV nebo jinými chorobami.

Během 1930, Vědci zjistili, že anabolické steroidy mohou usnadnit růst kosterních svalů u laboratorních zvířat, což vedlo k zneužití sloučenin nejprve kulturisté a vzpěrači a poté sportovci v jiných sportovních. Steroidní zneužití staly tak rozšířeným jevem v atletice, které může ovlivnit výsledek sportovních soutěží.

Nedovolené steroidy jsou často prodávány v tělocvičnách, soutěže, a prostřednictvím operací zásilkového obchodu poté, co byl pašovaný do této země. Nejvíce nelegálního steroidy ve Spojených státech, jsou pašované ze zemí, které nevyžadují předpis pro nákup steroidů. Steroidy jsou také ilegálně odkloněné z USA. lékárnách nebo syntetizovány v tajné laboratoře.

Vnímaná škodlivost užívání steroidů ve 12.-srovnávače

Co jsou steroidní doplňky?

Ve Spojených státech, doplňky, jako jsou tetrahydrogestrinone (THG) a androstenedione (název ulice “Andro”) dříve by mohly být legálně zakoupit bez lékařského předpisu prostřednictvím mnoha komerčních zdrojů, včetně obchodech se zdravou výživou. Steroidní doplňky může být přeměněn na testosteron nebo podobnou látkou v těle. Méně je známo o vedlejších účinků steroidních doplňků, ale jestliže velké množství těchto látek podstatně zvýší hladina testosteronu v těle, pak také mohou produkovat stejné vedlejší účinky jako anabolické steroidy samy. Nákup těchto doplňků, s výraznou výjimkou dehydroepiandrosterone (DHEA), přešla do ilegality po průchodu v 2004 změn Řídil akt substancí.
Nejčastěji zneužívané steroidy
Ústní steroidy Injekční steroidy
Anadrol (oxymetholone)
Oxandrin (oxandrolone)
Dianabol. (methandrostenolone)
Winstrol. (stanozolol) Deca-Durabolin (nandrolon dekanoát)
Durabolin (nandrolon phenpropionate)
Depo-testosteron (testosteronu cypionate)
Rovnováha (nález undecylenate)
Tetrahydrogestrinone (THG)