Lékařství


Proč si lidé zneužívání anabolických steroidů?

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé dávají kvůli zneužívání steroidů je zlepšení jejich sportovní výkonnost. Mezi sportovci, steroidní zneužití byla odhadnuta na méně než 6 procenta podle průzkumů, ale neoficiálních informací vyplývá, rozsáhlejší zneužívání. Přestože testovací postupy jsou nyní zavedeny odradit steroidních zneužívání mezi profesionálními a olympijských sportovců, Nové značkové léky neustále k dispozici, které mohou uniknout detekci a dát sportovcům ochotné podvádět o krok napřed testování úsilí. Tento dynamický, však, může být asi přejít v případě, že úspory z moči a krevní vzorky pro přezkoušení v budoucnosti stane standardem. Vysoká pravděpodobnost, že případné zjištění novější designer steroidy, jakmile se technologie bude k dispozici, přes strach zpětné sankcí, by měla dát sportovci pauza.

Dalším důvodem, proč lidé dávají za přijetí steroidy je zvýšit jejich svalová hmota nebo omezení jejich tělesného tuku. Tato skupina zahrnuje lidi, kteří trpí syndromem chování tzv. svalová dysmorfie, , která způsobuje jim, že mají zkreslený obraz jejich těl. Muži se svalovou dysmorfie si myslí, že vypadají malé a slabé, i když jsou velké a svalnaté. Podobně, ženy s tímto onemocněním si myslí, že vypadají tuk a ochablý, i když oni jsou vlastně štíhlé a svalnaté.

Někteří lidé, kteří zneužívají steroidy pro zvýšení svalové hmoty zažily fyzické nebo sexuální zneužívání. V jedné sérii rozhovorů s vnějším vzpěrači, 25 procent, který zneužil steroidy hlášeny vzpomínky na dětství fyzického nebo sexuálního zneužívání. Podobně, ženy vzpěrači, kteří byli znásilněny bylo zjištěno, že dvakrát častěji hlásí užívání anabolických steroidů nebo další domnělé svalstva léky, ve srovnání s těmi, kteří nebyli znásilněny. Navíc, Téměř všichni z těch, kteří byli znásilněny uvedlo, že se výrazně zvýšily své kulturistické činnosti po útoku. Oni věřili, že jsou větší a silnější by odrazovala od dalších útoků, protože lidé by se najít buď zastrašit nebo neatraktivní.