Lékařství


Jaké jsou zdravotní důsledky zneužívání steroidů?

Anabolický steroid zneužívání bylo spojeno s celou řadou nežádoucích vedlejších účinků, od některých, které jsou fyzicky neatraktivní, jako je akné a vývoj prsů u mužů, na další, které jsou život ohrožující, jako jsou srdeční infarkt a rakovina jater. Většina z nich jsou reverzibilní, pokud násilník přestane užívat léky, ale někteří jsou stálé, například prohloubení hlasu u žen.

Většina údajů o dlouhodobý účinek anabolických steroidů u lidí pochází z případové studie spíše než formální epidemiologické studie. Z kazuistiky, výskyt lifethreatening účinků se zdá být nízká, ale závažné nežádoucí účinky mohou být underrecognized či podhodnocení, především proto, že se mohou objevit po mnoha letech. Data ze studií na zvířatech se zdá na podporu této možnosti. Jedna studie zjistila, že vystavit myších samců pro jeden-fifth jejich životnost na steroidních dávky srovnatelné s těmi, přijmout lidskou atleti způsobily vysokou četnost předčasného úmrtí.

Hormonální systém

Steroidní zneužití narušuje normální produkci hormonů v těle, působit jak vratné a nevratné změny. Změny, které lze zvrátit zahrnovat snížené produkci spermií a snížení počtu varlat (testikulární atrofie). Nevratné změny patří muži-vzor plešatost a vývoj prsů (gynekomastie) v, ale. V jedné studii mužského kulturistů, Více než polovina měla testikulární atrofii a / nebo gynekomastie.

V ženském těle, anabolické steroidy způsobují maskulinizace. Velikost prsou a tělesného tuku pokles, Pleť je hrubé, klitoris zvětší, a hlas prohlubuje. Ženy může dojít k nadměrnému růstu ochlupení, ale ztratí vlasů. S pokračujícím podávání steroidů, Některé z těchto účinků vyskytne nezvratnými.

Svalové a kosterní soustavy

Zvyšování hladiny testosteronu a jiných pohlavní hormony normálně vyvolala růstovém spurtu, který se vyskytuje v průběhu puberty a dospívání, a poskytují signály k zastavení růstu, jakož. Když se dítě nebo dospívající má anabolické steroidy, výsledné uměle vysoké úrovně pohlavního hormonu může předčasně signál kosti k zastavení narůstající.

Kardiovaskulární systém

Steroidní zneužívání byl spojován s kardiovaskulárními chorobami (CVD), včetně infarktu a mrtvice, dokonce v sportovců mladší než 30. Steroidy přispívají k rozvoji CVD, částečně změnou hladiny lipoproteinů, které nesou cholesterolu v krvi. Steroidy, zejména orální steroidy, zvýšit úroveň low-density lipoprotein (LDL) a snížení úrovně high-density lipoprotein (HDL). Vysoká LDL a nízký HDL zvyšuje riziko aterosklerózy, stav, při kterém mastné látky jsou uloženy uvnitř cév a narušit průtok krve. Je-li krev, je bráněno dosažení srdce, Výsledkem může být srdeční infarkt. Je-li krev, je bráněno dosažení mozku, Výsledkem může být mrtvice.

Steroidy také zvyšují riziko vzniku krevních sraženin, které bude tvořit v cévách, potenciálně narušit průtok krve a poškození srdečního svalu, takže to nebude pumpovat krev účinně.

Játra

Steroidní zneužití bylo spojeno s nádory jater a vzácné onemocnění s názvem peliosis hepatis, , ve kterém krev-naplněné cysty tvoří v játrech. Oba nádory a cysty mohou prasknutí, způsobuje vnitřní krvácení.

Kůže

Steroidní zneužití může způsobit akné, cysty, a mastné vlasy a pokožku.

Infekce

Mnozí závislí, kteří aplikovat anabolické steroidy mohou používat nesterilní injekční techniky nebo podíl kontaminovaných jehel s jinými delikventy. Kromě toho, některé steroidní přípravky jsou vyráběny nelegálně za nesterilní podmínky. Tyto faktory dát těm, kdo porušují riziko pro získání lifethreatening virovým infekcím, jako je HIV a hepatitidy B a C. Delikventi mohou také rozvíjet endokarditida, bakteriální infekce, která způsobuje potenciálně fatální zánět vnitřní výstelky srdce. Bakteriální infekce může také způsobit bolest a formace hlízy při vpichu.