Lékařství


Jaké dopady to anabolické steroidy mají na chování?

Kazuistiky a malé studie naznačují, že anabolické steroidy, je-li používán ve vysokých dávkách, zvýšení podrážděnost a agrese. Některé steroidy zneuživatelé zpráva, že se dopustily agresivní akty, jako fyzické konflikty nebo ozbrojená loupež, krádež, vandalství, nebo vloupání. Delikventi, kteří spáchali agresivní jednání nebo majetkových trestných činů obecně uvádějí, že se zapojí do těchto chování častěji, když brát steroidy, než když jsou léky zdarma. Nedávná studie naznačuje, že nálada a chování účinky pozorované během anabolické androgenní steroidy-zneužívání mohou vyplývat z vedlejší hormonální změny.

Vědci se pokusili test přidružení mezi anabolické steroidy a agrese podáním vysoké dávky steroidů nebo placebo na dny či týdny na lidských dobrovolnících, a pak žádat lidi, aby zprávy o jejich chování, symptomy. K dnešnímu dni, čtyři takové studie byly prováděny. Ve třech, vysoké dávky steroidů se produkují větší pocity podrážděnosti a agresivity, než to placebo, I když se účinky se zdají být velmi variabilní v rámci jednotlivci. V jedné studii, léky neměly takový účinek. Jedno z možných vysvětlení, Podle výzkumníků, je to, že některé, ale ne všechny anabolické steroidy zvýšení podrážděnost a agrese. Nedávné studie na zvířatech ukazují, zvýšení agresivity po podání steroidů.

V několika kontrolovaných studiích, agrese nebo nepříznivých, zjevné chování v důsledku podávání anabolických steroidů použití byly hlášeny jen menšina dobrovolníků.

V souhrnu, do jaké míry steroidů zneužití přispívá k násilí a behaviorálních poruch není znám. Jak se zdravotními komplikacemi steroid zneužívání, výskytu extrémních případech násilí a poruch chování se zdá být nízká, ale to může být podhodnocení nebo underrecognized.

Výzkum také ukazuje, že někteří uživatelé se mohou obrátit na jiné léky ke zmírnění negativních účinků anabolických steroidů. Například, studie 227 muži připustil v 1999 soukromé léčebném centru pro závislost na heroinu nebo jiných opiátů zjištěno, že 9.3 procent zneužila anabolické steroidy, než se snaží jakékoliv jiné nelegální léky. Z těchto 9.3 procento, 86 procent v prvním použity opiáty k boji proti nespavosti a podrážděnosti vyplývající z anabolické steroidy.