Lékařství


Jaké ošetření jsou účinná pro anabolický steroid zneužívání?

Několik studií léčby pro anabolický steroid zneužívání byly prováděny. Současné znalosti jsou z velké části založena na zkušenostech z malého počtu lékařů, kteří pracovali u pacientů podstupujících steroidy stažení. Lékaři zjistili, že podpůrná léčba je dostačující v některých případech. Pacienti jsou vzdělaní o tom, co se může vyskytnout při odstoupení od smlouvy a jsou hodnoceny na sebevražedné myšlenky. Pokud jsou příznaky závažné nebo déletrvající, léky nebo hospitalizaci může být zapotřebí.

Některé léky, které byly použity pro léčbu steroidy stažení obnovit hormonální systém po jeho přerušení od steroidů zneužití. Jiné léky se zaměřují na specifické příznaky z vysazení-například, antidepresiv na léčbu deprese a bolesti hlavy analgetika a svalů a kloubů.

Někteří pacienti vyžadují pomoc nad rámec farmakologické léčbě abstinenčních příznaků, a jsou léčeni behaviorální terapie.

Jsou anabolické steroidy návykové?

Neurčené procento steroidních delikventů se může stát závislý na lécích, jak o tom svědčí jejich pokračující zneužívání přes fyzické problémy a negativní dopady na sociální vztahy. Také, steroidní závislí obvykle tráví velké množství času a peněz získávání léků, což je další známkou toho, že mohou být závislý. Jedinci, kteří zneužívají steroidy mohou zažít abstinenční příznaky po přerušení užívání steroidů, jako jsou změny nálady, únava, neklid, ztráta chuti k jídlu, nespavost, snižuje sexuální apetit, a steroidních chutě. Nejnebezpečnější z abstinenčních příznaků je deprese, protože to někdy vede k pokusu o sebevraždu. Pokud se neléčí, některé depresivní příznaky spojené s anabolických steroidů odstoupení byly známé přetrvávat po dobu jednoho roku nebo více po násilník přestane užívat léky.