Lékařství


Léčba rakoviny Anal

Prognóza (šance na zotavení) závisí na následujících:

* Velikost nádoru.

* V případě, že nádor je v řiti.

* Zda rakovina se rozšířila do lymfatických uzlin.

Možnosti léčby závisí na následujících:

* Stadium rakoviny.

* V případě, že nádor je v řiti.

* Zda pacient má virus lidského imunodeficitu (HIV).

* Ať už rakovina zůstane po prvotní léčbě nebo se opakovaly.

Etapy rakovinu konečníku

Poté, co rakovinu konečníku byla zjištěna, Zkoušky se provádějí za účelem zjištění, zda rakovinné buňky rozšířily do řiti, nebo do jiných částí těla.

Tento proces slouží k zjištění, zda rakovina se rozšířila do řiti, nebo do jiných částí těla, se nazývá staging. Informace získané z inscenace procesu určuje fázi onemocnění. Je důležité vědět, fáze, aby se plán léčby. Tyto zkoušky mohou být použity v inscenaci procesu:

* CT scan (CAT scan): Postup, že je série podrobných snímků z oblastí uvnitř těla, odebrané z různých úhlů. Obrázky jsou na počítači v souvislosti s x-ray zařízení. Barvivo, může být aplikována do žíly nebo polykat pomoci orgánů nebo tkání ukázat více jasně. Tento postup se rovněž nazývá počítačová tomografie, počítačové tomografie, nebo počítačové tomografie axiální. Pro anální rakoviny, CT pánve a břicha může být provedeno.

* Hrudník x-ray: X-ray orgánů a kostí uvnitř hrudi. X-ray je druh energie paprsku, který může projít tělo a na film, aby obraz oblastí uvnitř těla.

* Endo-anální nebo endorectal ultrazvuk: Řízení, v němž ultrazvukové snímače (sonda) se vkládá do řiti nebo konečníku, a je možné odrazit high-energy zvukové vlny (ultrazvuk) off vnitřních tkání nebo orgánů a ozvěny. Ozvěny tvoří obraz těla tkání tzv. sonogram.

Existují tři způsoby, že rakovina se šíří v těle.

Tři způsoby, že rakovina se šíří v těle, jsou:

* Prostřednictvím tkáně. Rakovina napadne okolní zdravé tkáně.

* Prostřednictvím lymfatického systému. Rakovina postihuje lymfatický systém a putuje lymfatické cévy na jiných místech těla.

* Prostřednictvím krevního. Rakovina postihuje žíly a kapiláry a cestuje přes krevní na jiná místa v těle.

Když se nádorové buňky odtržení od primární (původní) tumor a cestovat přes mízní nebo krevní na další místa v těle, další (sekundární) nádoru mohou tvořit. Tento proces se nazývá metastazování. Sekundární (metastazujícím) tumor je stejný typ rakoviny jako primární nádor. Například, pokud rakoviny prsu rozšíří do kostí, nádorových buněk v kosti jsou vlastně buňky rakoviny prsu. Toto onemocnění je metastatického karcinomu prsu, není rakovina kostí.

Tyto fáze se používají pro rakovinu konečníku:

Fáze 0 (Karcinomu in situ)

Ve fázi 0, rakovina se nalézá jen v nejvnitřnější sliznice konečníku. Tyto abnormální buňky se mohou stát rakovina a šíří do okolí normální tkáně. Fáze 0 Rakovina je také nazýván karcinom in situ.
Hrášek, arašíd, vlašský ořech, a vápno velikosti show tumor.
Hrášek, arašíd, vlašský ořech, a vápno velikosti show tumor.

Etapa I

Ve fázi I, rakovinou se tvořil, a nádor je 2 cm nebo menší.

Etapa II

Ve fázi II, nádor je větší než 2 centimetrů.

Stage IIIA

Ve stádiu IIIA, nádor, může být jakékoli velikosti a se rozšířil buď:

* lymfatické uzliny v blízkosti konečníku; nebo

* blízké orgány, jako vagina, močová trubice, a močového měchýře.

Ve stádiu IIIB

Ve stádiu IIIB, nádor, může být jakékoli velikosti, a se rozšířil:

* do nedaleké orgánů a mízních uzlin v blízkosti konečníku; nebo

* do lymfatických uzlin na jedné straně pánve a / nebo slabina, a mohla rozšířit do okolních orgánů; nebo

* do lymfatických uzlin v blízkosti konečníku a v tříslech, a / nebo lymfatických uzlin na obou stranách pánve a / nebo slabina, a mohla rozšířit do okolních orgánů.

Etapa IV

Ve stadiu IV, nádor, může být jakékoli velikosti a rakovina může rozšířit do mízních uzlin nebo v jejich blízkosti orgánů a šíří do vzdálených částí těla.