Lékařství


Léčba pacientů s rakovinou análního.

Existují různé typy léčby pro pacienty s rakovinou análního.

Různé typy léčby jsou k dispozici pro pacienty s rakovinou análního. Některé výkony jsou standardní (používaných v současné době ošetření), a některé jsou testovány v klinických studiích. Léčba klinické studie je výzkumná studie by mělo přispět ke zlepšení stávající léčby, nebo získat informace o nových způsobů léčby pro pacienty s rakovinou. Při klinických studií ukazují, že nová léčba je lepší než standardní léčba, nová léčba může stát standardní léčbu. Pacienti mohou chtít myslet na účast v klinické studii. Některé klinické studie jsou přístupné pouze pro pacienty, kteří nemají začali léčbu.

Tři typy standardní léčbě jsou využívány:

Radiační léčba

Radiační terapie je léčba rakoviny, která používá high-energy X-ray nebo jiných druhů záření zabít rakovinné buňky. Existují dva typy radioterapie. Vnější radiační terapie používá stroj mimo tělo zaslat záření směrem k rakovině. Vnitřní radiační terapie používá radioaktivní látky uzavřené v jehličí, semena, dráty, nebo katetry, které jsou umístěny přímo v nebo poblíž prsu. Způsob, jakým radiační terapie je dána, závisí na typu a stádiu rakoviny léčen.

Chemoterapie

Chemoterapie je léčba rakoviny, která používá léky na zastavení růstu nádorových buněk, buď tím, že zabije buňky nebo zastavením buňky z dělení. Když je chemoterapie přijata ústy či injekčně do žíly nebo svalu, léky do krevního oběhu a může dosáhnout nádorové buňky v celém těle (systémová chemoterapie). Je-li chemoterapie umístěn přímo do páteře, varhany, nebo tělních dutin, jako je břicho, léky postihují hlavně nádorové buňky v těchto oblastech (regionální chemoterapie). Způsob, jakým chemoterapie je uveden závisí na typu a stádiu rakoviny léčen.

Chirurgie

* Místní resekce: Chirurgický zákrok, v němž je nádor řez od řiti spolu s některými zdravé tkáně kolem toho. Místní resekce mohou být použity v případě, že rakovina je malý a má nerozšířilo. Tento postup může ušetřit svěrače svaly, takže pacient může ještě kontrolovat pohyby střev. Nádory, které se vyvíjejí v dolní části konečníku mohou často být odstraněny s místními resekcí.

* Abdominoperineální resekce: Chirurgický zákrok, v němž konečníku, konečník, a část sigmatu budou odstraněny řez se provádí v oblasti břicha. Lékař šije konce střeva k otevření, nazývá stoma, se na povrchu břicha, takže tělo odpad je možné sbírat v jedno pytle ven z těla. To se nazývá kolostomie. Mízních uzlin, které obsahují rakoviny může také být odstraněny během této operace.

Anal operaci zhoubného nádoru s kolostomií. Anus, konečník, a část tlustého střeva, jsou odstraněny, stoma je vytvořen, a kolostomií taška se připojuje k stoma.
Anal operaci zhoubného nádoru s kolostomií. Anus, konečník, a část tlustého střeva, jsou odstraněny, stoma je vytvořen, a kolostomií taška se připojuje k stoma.

Po virus lidského imunodeficitu může ovlivnit léčbu rakovinu konečníku.

Léčby rakoviny může dále poškodit již oslabený imunitní systém u pacientů, kteří mají virus lidského imunodeficitu (HIV). Z tohoto důvodu, Pacienti, kteří mají anální rakoviny a HIV jsou obvykle léčeni nižších dávek protinádorových léků a záření než u pacientů, kteří nemají HIV.

Nové typy léčby jsou testovány v klinických studiích.

Toto shrnutí část popisuje léčby, které jsou studovány v klinických studiích. Může neuvádí každý nový léčení studoval. Informace o klinických studiích je k dispozici na webu NCI webu.

Radiosensitizers

Radiosensitizers jsou léky, které nádorové buňky mnohem citlivější k radiační terapii. Kombinace radioterapie s radiosensitizers mohou zabít více nádorových buněk.

Pacienti mohou chtít myslet na účast v klinické studii.

U některých pacientů, účast v klinické studii může být nejlepší volbou léčby. Klinické studie jsou součástí procesu výzkumu rakoviny. Klinické studie jsou prováděny se zjistit, jestli nové léčby rakoviny jsou bezpečné a účinné nebo lepší než standardní léčba.

Mnoho z dnešních standardních způsobů léčby rakoviny, jsou založeny na dřívějších klinických hodnocení. Pacienti, kteří se podílejí na klinickém hodnocení, může obdržet standardní léčba, nebo musí být mezi prvními, kteří dostávají nové léčby.

Pacienti, kteří se podílejí na klinických studiích rovněž přispět ke zlepšení způsobu rakoviny budou zpracovány v budoucnu. Dokonce i když klinických studiích nevedla k účinné nových léčebných, často odpovědět důležité otázky a pomůže přesunout výzkum vpřed.

Pacienti mohou vstoupit klinických zkoušek před, během, nebo po zahájení léčby rakoviny.

Některé klinické studie zahrnují pouze u pacientů, kteří dosud neobdrželi žádnou léčbu. Jiné testy test léčbě pacientů, jejichž rakovina nezlepšily. Existují také klinických studií, které testují nové způsoby, jak zastavit rakovinu z opakujících se (vrací) nebo snížení vedlejších účinků léčby rakoviny.

Klinické studie probíhají v mnoha částech země. Podívejte se na možnosti léčby oddíl, který následuje za odkazy na aktuální léčbu klinických studiích. Ty byly získány z klinických studií NCI databáze.

Následná-up zkoušky mohou být zapotřebí.

Některé z testů, které byly provedeny pro diagnostiku rakoviny nebo zjistit fázi rakoviny může opakovat. Některé testy se bude opakovat, aby bylo vidět, jak dobře je léčba pracovní. Rozhodnutí o tom, zda bude pokračovat, změna, nebo ukončení léčby mohou být na základě výsledků těchto testů. To se někdy nazývá re-staging.

Některé testy budou i nadále provádět čas od času po ošetření skončil. Výsledky těchto testů lze prokázat, zda se váš stav změnil, nebo-li rakovina se opakovaly (vrátit se). Tyto testy jsou někdy nazývá následná-Up zkoušek nebo check-up.