Lékařství


Co způsobuje anální fisury?

Anální trhliny jsou způsobeny trauma na konečníku a řitního kanálu. Příčinou trauma obvykle je stolice, a mnoho pacientů může vzpomenout na přesný pohyb střev, během kterého jejich bolest začala. Štěrbina může být způsobeno tím, tvrdý stolici nebo opakované epizody průjmu. Příležitostně, vložení rektální teploměr, klystýr tip, endoskop, nebo ultrazvukové sondy (k posouzení prostaty) může vést v dostatečném trauma produkovat prasklina. Během porodu, trauma na perineum (kůže mezi zadní pochvou a konečníkem) může způsobit slzu, která sahá do anoderm.

Nejčastějším místem pro anální trhliny v obou mužů a žen (90% všech trhlin) je midline posteriorly v análního kanálu, část konečníku nejbližší páteře. Trhliny jsou častější posteriorly kvůli konfiguraci svalu, která obklopuje konečníku. Tento sval složitý, jen vnější a vnitřní anální svěrač, základem a podporuje análního kanálu. Svěrače jsou oválné-tvarované a mají co nejvíce podporovat v jejich stranách a nejslabší posteriorly. Když slzy se vyskytují v anoderm, proto, oni jsou více pravděpodobné, že se zadní. U žen, K dispozici je také slabá podpora pro přední análního kanálu vzhledem k přítomnosti vagina vpředu konečníku. Z tohoto důvodu, 10% trhliny u žen jsou přední, zatímco pouze 1% jsou přední u mužů. Na dolním konci trhliny značky kůže může tvořit, tzv. ověřovací hromadu.

Když trhliny se vyskytují v místech jiných, než midline posteriorly nebo vepředu, Měly by zvýšit podezření, že problém, kromě trauma je příčinou. Ostatní příčiny trhlin jsou anální rakoviny, Crohnova choroba, leukémií, stejně jako mnoho infekčních nemocí včetně tuberkulózy, virové infekce (cytomegalovirové nebo herpes), syfilis, kapavka, chlamydie , venerologický vřed (Haemophilus ducreyi), a virus lidského imunodeficitu (HIV). U pacientů s Crohnovou chorobou, 4% bude mít anální trhliny jako první projev choroby jejich Crohnovy, a polovina všech pacientů s Crohnovou chorobou nakonec budou vyvíjet anální vředy, které mohou vypadat jako prasklina.

Studie análního kanálu u pacientů s anální trhliny neustále ukazují, že svaly v okolí análního kanálu jsou smluvními příliš silně (jsou v křeč), čímž se vytváří tlak v kanále, který je abnormálně vysoká. Tyto dva svaly, které obklopují análního kanálu jsou vnější anální svěrač a vnitřního análního svěrače (již projednán). Vnější anální svěrač je dobrovolné (žlábkovaný) muscle, that is, to může být řízen vědomě. Tedy, , kdy potřebujeme mít pohyb střev můžeme buď utáhnout vnější svěrače a brání pohybu střev, nebo si můžeme odpočinout, a umožňují pohyb střev. Na druhé straně, vnitřního análního svěrače je nedobrovolná (hladksvalscle, that is, sval nemůžeme kontrolovat. Vnitřní svěrač je stále smluvně a obvykle brání malé množství stolice z unikajících z konečníku. Při značné zatížení stolice dosáhne konečníku, jak to dělá právě před stolice, vnitřního análního svěrače se uvolní automaticky, abyste stolici projít (tto je pokud vnější anální svěrač je vědomě zpřísňuje).

Když anální trhlina je přítomen, vnitřního análního svěrače je v křeč. Kromě toho, po svěrač konečně se uvolnit, aby stolice přenést, místo aby šel zpět do své klidové úrovně kontrakce a tlaku, vnitřního análního svěrače smlouvy ještě důrazněji na pár vteřin před tím, než se vrátí k jeho zvýšené klidové úrovně kontrakce. To je si myslel, že vysoký tlak a odpočinku “Překročení” kontrakce vnitřního análního sfinkteru po pohyb střev vytáhněte hrany štěrbiny od sebe a zabránit prasklina z léčení.

Prokrvení konečníku a řitního kanálu také může hrát roli v chudých hojení análních fisur. Anatomické a mikroskopické studie análního kanálu na mrtvoly zjistí, že v 85% jednotlivců, že zadní části análního kanálu (kde je většina trhlin dochází) má méně krev teče na to, než ostatní části análního kanálu. Navíc, ultrazvukové studie, které měří průtok krve ukázaly, že zadní análního kanálu mělo méně než polovina průtoku krve z jiných částí kanálu. Tato relativně chudé tok krve může být faktorem v prevenci trhlin z léčivých. Je také možné, že zvýšený tlak v anální kanál z důvodu křečí vnitřního análního svěrače může komprimovat cévy análního kanálu a dále snížit průtok krve.