Lékařství


Příznaky anální trhliny

Pacienti s anální trhliny téměř vždy zážitek anální bolest, která se zhoršuje s pohyby střev. Bolesti po pohyb střev může být stručná nebo dlouhotrvající; však, bolesti obvykle odezní mezi stolice. Bolest může být tak vážné, že pacienti jsou ochotni mít pohyb střev, končit zácpou, a dokonce i fekální zaklínění. Navíc, Zácpa může mít za následek průchod většího, tvrdší stolice, které způsobí další trauma a je prasklina horší. Bolest může také ovlivnit močení způsobovat nepříjemné pocity při močení (dysurie), časté močení, nebo neschopnost močit. Krvácení v malých množstvích, svědění (Ani pruritus), a těsnými vypouštění může dojít v důsledku vypouštění hnisu z rozsedliny. Jak již bylo zmíněno, anální trhliny běžně krvácení u kojenců.

Jak jsou diagnostikovány anální praskliny a vyhodnoceny?

Pozor historie obvykle naznačuje, že anální trhlina je přítomen, a jemná kontrola konečníku může potvrdit přítomnost puklinových. Pokud je jemný vyvrácení (tahem od sebe) hrany konečníku oddělením hýždě nevyplývá, prasklina, důraznější vyšetření po aplikaci anestetika do konečníku a řitního kanálu může být nezbytné. Bavlna-nahnuté tampon může být vložen do konečníku jemně lokalizovat zdroj bolesti.

Akutní anální trhlina vypadá jako lineární slzu. Chronická anální trhlina často je spojena s trojicí zjištění, která zahrnuje značky kůže na okraji konečníku (ověřovacích pilot), zahuštěný hrany štěrbiny se svalová vlákna vnitřního svěrače viditelné ve spodní části rozsedliny, a rozšířené anální papily na horním konci štěrbiny v análního kanálu.

Pokud je krvácení z konečníku je přítomen, endoskopické hodnocení za použití tuhé nebo ohebné trubice prohlížení je nutné vyloučit možnost vážnější onemocnění konečníku a konečníku. Sigmoidoskopie, která se zabývá pouze distální část tlustého střeva může být přiměřená u pacientů mladších 50 let věku, kteří mají typický anální trhliny. U pacientů s rodinnou anamnézou výskytu rakoviny tlustého střeva nebo věk vyšší než 50 (a, proto, vyšší riziko rakoviny tlustého střeva), kolonoskopie, která se zabývá celá tlustého střeva se doporučuje. Atypické trhliny, které naznačují přítomnost dalších nemocí, jak bylo dříve, vyžadovat jiné diagnostické studie včetně kolonoskopie a horní části gastrointestinálního (UGI) a tenkého střeva x-paprsky.