Lékařství


Jak se zachází anální fisury?

Cílem léčby análních trhlin je prolomit kruh křečí řitního svěrače a jeho opakované trhání anoderm.

Obecné zacházení. V akutní trhliny, zdravotní (nečinný) léčba je úspěšná u většiny pacientů. Akutní trhliny, 80-90% uzdraví se konzervativní opatření ve srovnání s chronickým (opakující se) pukliny, které ukazují pouze 40% rychlost hojení. Počáteční léčba zahrnuje přidání velkém stoličku a změkčení stolice s psyllium nebo methylcelulózovým přípravky a vysokým obsahem vlákniny stravy. Kromě toho, U pacientů se doporučuje, aby se zabránilo “ostrý” potraviny, které nemusí být dobře-trávení (já, ořechy, popcorn, tortilla chipsy), zvýšit jejich příjem tekutin, a, občas, vzít stoličku změkčovače (docusate nebo minerální olej přípravky). Sedací koupele (v podstatě namáčení ve vaně s teplou vodou) jsou podporovány, zvláště po stolici, uvolnit křeč, ke zvýšení průtoku krve do konečníku, a čistit konečníku bez masírování podrážděná anoderm.

Anestetika a steroidy. Aktuální anestetika (g, Xylocain, lidokain, tetrakain, pramoxine) Doporučuje se zejména před stolice na snížení bolesti defekace. Často, malé množství steroidů je kombinovat krém anestetika snížit zánět. Používání steroidů by měla být omezena na dva týdny, protože už použití bude mít za následek ztenčování anoderm (atrofie), což je více citlivá na trauma. Ústní léky na uvolnění hladkého svalstva vnitřních svěrače u kterých nebylo prokázáno na podporu hojení.

Nitroglycerin. Vzhledem k možnosti, že křeč vnitřního svěrače a snižuje průtok krve do svěrače hrát roli při vzniku a hojení análních fisur, masti s myorelaxancia, nitroglycerin (glycerol trinitrátu), byly vyzkoušeny a zjištěno, že je účinný při hojení análních fisur. Glycerin nitroglycerinnitroglycerin) Bylo prokázáno, že příčinou uvolnění vnitřního análního svěrače a ke snížení klidové anální tlak. Pokud jsou masti obsahující nitroglycerin použít na anální kanál, nitroglycerin šíří napříč anoderm a uvolňuje vnitřní svěrač a snižuje tlak v anální kanál. To zmírňuje křeče svalů a také může zvýšit průtok krve, oba, které podporují hojení trhlin. Na rozdíl od Nitropaste, a 2.0% koncentrace nitroglycerin, který se používá na kůži pro pacienty s onemocněním srdce a anginy pectoris, nitroglycerin mast používá se k léčbě anální trhliny obsahuje koncentraci nitroglycerinu pouze 0.2%. Jedna randomizovaná, kontrolované studie prokázala hojení análních fisur v 68% pacientů s nitroglycerinem ve srovnání s 8% u pacientů léčených placebem (neaktivní léčby). Další studie ukázaly, 33-47% recidiv trhliny po léčbě nitroglycerin. Přítomnost ověřovací hromady je spojeno s nižší sazbou léčení s nitroglycerinem léčbě.

Dávka nitroglycerin často je omezena nežádoucí účinky. Obvyklá nežádoucí účinky patří bolesti hlavy (vzhledem k rozšiřování cév v hlavě) nebo světlo-hlavy (v důsledku poklesu krevního tlaku). Tento autor doporučuje, aby se malé množství masti použít na bavlněné-nahnuté tampon s tamponem poté vložen do konečníku pouze pro hloubku bavlny-nahnuté část tamponu. Rozmazání mast kolem ven z konečníku neumožňuje mast dosáhnout anoderm, kde jeho účinky jsou důležité, Dosud nitroglycerin bude spotřebována a produkovat nežádoucí účinky.

Nitroglycerin je rychle vstřebává, pokud průtok krve v anoderm je vysoká. Z tohoto důvodu, Doporučuje se, aby nitroglycerin nelze použít v rámci 30 Zápis z vany, protože teplá voda z vany rozšiřuje (dilatuje) krevních cév v kůži a anoderm a zvyšuje jejich průtok krve. Kromě toho, první aplikaci nitroglycerinu by měla být před spaním, zatímco je pacient vleže, aby se zabránilo splatnosti na světlo-hlavy.

Nežádoucí účinky nitroglycerinu často jsou self-omezený, to je, oni stanou se méně se opakované použití. Kofein může pomoci snížit nebo předcházet bolestem hlavy. Však, pokud nežádoucí účinky jsou výraznější, nitroglycerin by měla být přerušena. Léky na impotenci (g, sildenafil (Viagra)), by neměl být podáván společně s nitroglycerin, protože zvyšují riziko vzniku nízkého krevního tlaku.

Kalciových kanálů léky blokující. Stejně jako v případě s nitroglycerinem, masti obsahující kalciových kanálů léky blokující (g, nifedipin (Adalat) nebo diltiazem (Cardizem)) uvolnění svalů vnitřního svěrače. Oni také rozšiřovat cévy anoderm a zvýšení toku krve. Nifedipin mast (2%) se nanáší v podobným způsobem jako nitroglycerin mast, ale zdá se, produkují méně nežádoucích účinků. Přestože hojení chronických trhlin byla zaznamenána až u 67% u pacientů léčených blokátory kalciového kanálu, jsou nejúčinnější s akutním trhlin.

Botulinum toxin. Botulotoxin (Botox) relaxuje (vlastně paralyzuje) svaly tím, že zabraňuje uvolňování acetylcholinu z nervů, které obvykle způsobí svalových buněk na zakázku. Je úspěšně používán k léčbě různých onemocnění, ve kterém je křeč svalů, včetně anální fisury. Toxin je vstříknut do vnějšího svěrače, vnitřní svěrač, intersphincteric Groove (odsazení jen uvnitř konečníku, které vymezuje hranici mezi vnější a vnitřní svěrač), nebo do rozsedliny sám. Dávka není standardizována a má se pohybovala od 2.5 na 20 jednotky toxinu na dvou místech (obvykle na jedné straně štěrbiny). Náklady na 100 jednotka lahvička toxin je několik set dolarů a nevyužité toxin nelze uložit. Tedy, náklady na jednu injekci toxinu je vysoká. V některých řada pacientů, ale ne všechny, četnost hojení trhlin s botulotoxinu je vysoká. Když trhliny vracejí po léčbě, obvykle hojí znovu s druhou injekci. Jeden zástupce studie zjistila, že pukliny léčil v 87% pacientů do šesti měsíců po ukončení léčby s botulotoxinem. O 12 months, však, hojení sazba klesla na 75% a 42 months to 60%.měsíců vedlejším účinkem botulotoxinu je slabost svěračů s různým stupněm inkontinence (únik stolice) že obvykle je přechodný. Ostatní nežádoucí účinky nejsou časté.

Tam je velká variabilita v lékařské literatuře s ohledem na účinnost léků a botulotoxinu v hojení análních fisur. Uzdravení může být dočasné a praskliny se mohou vrátit se tvrdé stolice. Opakující se trhliny často vyžadují změnu na jinou formu léčby. Pacienti musí vyvážit účinnost léčby, krátkodobé a dlouhodobý nežádoucí účinky, pohodlí, a nákladů při volbě léčby. Když pacienti jsou netolerantní nebo nereagují na Non-chirurgické léčby, Operace bude nutné.

Chirurgická léčba. Standard Task Force Americké společnosti tlustého střeva a konečníku Lékaři doporučil chirurgický zákrok, tzv. částečný boční vnitřní sphincterotomy jako postup volby pro léčbu análních fisur. Při tomto postupu, vnitřního análního svěrače je řez začíná na svém distálním konci nejvíce na anální pokraji a rozšíření do análního kanálu na vzdálenost rovnající se rozsedliny. Řez může být rozšířena na dentate řádek, ale dál. Svěrače lze rozdělit do uzavřené (perkutánní ) módě tunelování pod anoderm nebo v otevřených způsobem proříznutím anoderm. Řez se provádí na levé nebo pravé straně konečníku, proto název “částečný boční vnitřní sphincterotomy.” Zadní střední čáře, kde se obvykle nachází prasklina, Je třeba se vyhnout v obavě z zdůrazňováním zadní slabost svalů v okolí análního kanálu. (Dodatečné slabost posteriorly může vést k tzv. klíčové dírky deformity, tak nazvaný protože výsledný análního kanálu připomíná staromódní Skeleton Key. Tato deformita podporuje soilage a úniku stolice.)

Ačkoli mnoho lékařů odmítnout vystřihnout štěrbiny se během boční sphincterotomy, tohoto autora se domnívá, že tato neochota k odstranění prasklina není vždy vhodné, a vlastnosti puklinových samotné je třeba vzít v úvahu. Pokud je prasklina, je tvrdý a nepravidelný, naznačuje, anální rakoviny, praskliny měly být biopsied. Pokud hrany a základnu rozsedliny jsou silně zjizvený, tam může být problém, po operaci s anální stenózy, stav, při kterém další zjizvení zužuje análního kanálu a zasahuje do průchod stolice. V tomto případě, to může být lepší vystřihnout zjizvený praskliny tak, že je zde velká šance na zranění léčit s menší zjizvení a možnost stenózy. Konečně, související velký anální papily nebo velký hemorrhoidal značka nemůže zasahovat fyzicky s hojením ran, a jejich odstranění může podpořit hojení.

Po operaci, 93-97% trhliny léčit. V jedné studii zástupce, hojení po operaci došlo v roce 98% pacientů o dva měsíce. Na 42 měsíců po operaci, 94% pacientů bylo ještě zhojení. Opakování sazby po tomto typu operace jsou nízké, 0-3%.

Nedodržení léčit po operaci je často připisována neochotě ze strany chirurga, aby odpovídajícím způsobem rozdělit vnitřního análního svěrače; však, z jiných důvodů pro nesplnění léčit, jako s Crohnovou chorobou, by měly být považovány za stejně. Riziko inkontinence (unikání) stolice po operaci je nízká. Je důležité rozlišovat mezi krátkodobý a dlouhodobý inkontinence. V krátkodobém horizontu- (mladší šesti týdnů), svěrač je oslabena chirurgie, takže únik stolice není neočekávané. Dlouhodobý inkontinence by nemělo dojít po částečné vnitřní postranní sphincterotomy, protože vnitřní svěrač je méně důležitá než vnější svěrač (která není řez) při kontrole průchod stolice. Je důležité rozlišovat mezi inkontinenci na plyn, minimální množství stolice, které, nanejvýš, skvrny prádlo (znečištění), a ztráty ve stolici, která vyžaduje okamžitou změnu ve spodním prádle. Ve velké řadě pacientů sledovaných pro průměr pěti let po operaci, 6% byli inkontinentní plynu, 8% měl menší znečištění, a 1% zkušených ztráta stolice.

Anal chirurgické úsek. Několik chirurgové popsané postupy, které se táhnou a slzný anální svěrač k léčbě análních trhlin. Ačkoli anální strečink je často úspěšná při zmírňování bolesti a hojení trhliny, Je to traumatizující, nekontrolované narušení svěrače. Ultrasonograms o anální svěračů následující protažení prokázat, trauma, které přesahuje požadovanou oblast. Protože pouze 72% trhliny léčit a je zde 20% Výskyt inkontinence stolice, strečink vypadl z laskavosti.