Lékařství


Příčiny svědění análního

* Anální svědění může být způsobeno tím, dráždivé chemické látky v potravinách, které jíme, jako jsou nalezeny v koření, horké omáčky, a papriky.

* Anální svědění také může být způsobeno tím, podráždění trvalé vlhkosti v řiti způsobené častým tekuté stolice, průjem, nebo úniku malého množství stolice (inkontinence). Vlhkost zvyšuje možnost infekce řiti, zejména droždí, zejména u pacientů s diabetes mellitus nebo HIV.

* Léčba antibiotiky může také vést k kvasinkovou infekci a podráždění konečníku.

* Psoriáza také mohou dráždit konečníku.

* Abnormální průchody (píštělí) z tenkého střeva či tlustého střeva na kůži v okolí konečníku může tvořit v důsledku nemoci (jako je Crohnova nemoc), a tyto píštělí přinést dráždivý tekutiny do anální oblasti.

Jiné problémy, které mohou způsobit anální svědění patří:

* pinworms,

* hemeroidy,

* slzy anální kůže (pukliny), a

* kůže značky (abnormální místní rozvoj anální kůže).

Pokud se anální svědění přetrvává?

Pro přetrvávající anální svědění, úsilí směřuje k identifikaci příčiny. Vyšetření lékařem mohou rychle identifikovat většinu příčin anální svědění. Úpravy ve stravě, Léčba infekcí, nebo chirurgické postupy k odstranění příčiny mohou být požadovány.

Co je anální svědění?

Anální svědění je podráždění pokožky, na výjezdu z konečníku, známý jako řiť, spolu s touhou poškrábání. Ačkoli svědění může být reakce na chemické látky ve stolici, to často znamená, že tam je zánět anální oblasti. Intenzita anální svědění a množství zánětu zvyšuje od přímého traumatu poškrábání a přítomnost vlhkosti. Na své nejintenzivnější, anální svědění způsobuje nesnesitelné nepohodlí, které je často popisována jako pálení a bolestivost.