Lékařství


Léčba anální svědění

Počáteční léčba jednoduchých svědění směřuje zmírnění pálení a bolest. Je důležité na čistou a suchou řiť důkladně a vyhnout se opuštění mýdlo v anální oblasti. Čištění úsilí by mělo zahrnovat jemně sprchovat bez přímého odřením nebo podráždění kůže buď žínku nebo ručník. Po stolice, vlhké podložky (jako jsou dětské ubrousky, splachovací vlhké ubrousky, a splachovací anální čistící ubrousky) by měly být použity pro čištění řiti, místo toaletního papíru. Pokud existuje konstantní vlhkost v konečníku nebo stolice inkontinence, může být nutné čistit řiť s vlhkou podložky mezi stolice.

Mnoho Over-The-čítač produkty jsou prodávány k léčbě anální svědění. Ty často obsahují stejné léky, které se používají k léčbě hemoroidů. Přípravky používané k léčbě anální svědění jsou k dispozici jako masti, krémy, gely, čípky, pěny, a polštářky.

Masti, creams, and gels – používá-li se kolem řitního otvoru – by měla být uplatňována jako tenký pokrývající. Při aplikaci na anální kanál, Tyto přípravky by měly být vloženy s prstem nebo “hromada trubek.” Pile trubky jsou nejvíce efektivní, když mají otvory po stranách, stejně jako na konci. Pile potrubí by měla být namazat mastí před vložením. Čípky nebo pěny nkrémy va gelyproti masti, creams, and gels.

Většina produktů obsahuje více než jeden druh účinné látky. Téměř všechny obsahují ochranný kromě jinou přísadou. Pouze příklady značku-jméno přípravky obsahující jednu složku navíc ochranný jsou popsány níže.

Lokální anestetika

Lokální anestetika dočasně zmírnit bolest, hořící, a svědění v znecitlivující nervová zakončení. Použití těchto produktů by měla být omezena na perianální oblasti a nižší anální kanál. Lokální anestetika mohou vyvolat alergické reakce s pálení a svědění. Proto, použití anestetika by měla být přerušena, pokud pálení a svědění zvýšení.

Příkladem lokálních anestetik zahrnují:

* benzokain 5% na 20% (Americaine hemorrhoidal, Lanacane maximální pevnost, Medicone)

* benzylalkohol (Svědí-X) 5% na 20%

* dibucaine 0.25% na 1.0% (Nupercainal)

* dyclonine 0.5% na 1.0%

* lidokain (Xylocain) 2% na 5%

* pramoxine 1.0% (Flotila Pain Relief-, Procto pěna Non-steroid, Tronothane Hydrochloride)

* tetrakain 0.5% na 5.0%

Vazokonstriktory

Vazokonstriktory jsou chemické látky, které se podobají adrenalinu, přirozeně se vyskytující chemické látky. Aplikované na konečníku, vasoconstrictors udělat krevní cévy se menší, což může snížit otok. Oni také mohou snížit bolest a svědění vzhledem k jejich mírné anestetikum účinek.

Vazokonstriktory použít na perianální oblasti – Na rozdíl od vasoconstrictors, která jsou přijímána orálně nebo injekcí – mají nízkou pravděpodobnost způsobit závažné nežádoucí účinky, jako je vysoký krevní tlak, nervozita, tremor, nespavost, a zhoršení cukrovky nebo hypertyreózy.

Příklady vasoconstrictors patří:

* efedrin sulfát 0.1% na 1.25%

* adrenalin 0.005% na 0.01%

* fenylefrin 0.25% (Medicone Čípek, Příprava H, Rectocaine)

Protectants

Protectants zabránit podráždění perianální oblast tvoří fyzickou bariéru na kůži, které zabraňuje kontaktu podrážděnou pokožku s přitěžující kapaliny nebo stolice z konečníku. Tato bariéra omezuje podráždění, svědění, bolest, a pálení. Existuje mnoho produktů, které jsou samy o sobě protectants nebo obsahují Protectant kromě jiných léků.

Příklady zahrnují chránící:

* hydroxid hlinitý gel

* kakaové máslo

* glycerín

* kaolín

* lanolin

* minerální olej (Balneol)

* bílá vazelínou

* škrob

* oxid zinečnatý (Desitin) nebo calamine (, který obsahuje oxid zinečnatý) v koncentracích až do 25%

* rybí tuk nebo olej ze žraločích jater v případě, že množství vitamínu A je 10,000 USP jednotek / den

Astringents

Astringents způsobit srážení (shlukování) bílkovin v buňkách perianální kůže nebo sliznice análního kanálu. Tato akce podporuje suchost na kůži, což pomáhá zbavit pálení, svědění, a bolest.

Příklady astringents patří:

* calamine 5% na 25%

* oxid zinečnatý 5% na 25% (Calmol 4, Nupercainal, Tronolane)

* vilínu 10% na 50% (Vozový park Medikovaná, Břicha, Witch Hazel hemorrhoidal podložky)

Antiseptika

Antiseptika potlačují růst bakterií a jiných organismů. Však, není jasné, zda antiseptika nějaké účinnější než mýdlo a voda.

Příklady jsou antiseptika:

* kyseliny borité

* hydrastis

* fenol

* benzalkoniumchlorid

* Cetylpyridiniumchlorid

* benzethoniumchlorid

* rezorcín

Keratolytics

Keratolytics jsou chemické látky, které způsobí, že vnější vrstvy kůže nebo jiných tkání, které se rozpadat. Důvodem pro jejich použití je, že rozpad umožňuje léky, které se vztahují k análnímu otvoru a perianální oblasti, proniknout do hlubších tkání.

Dvou schválených použité keratolytics jsou:

* hliník chlorhydroxy allantoinate (alcloxa) 0.2% na 2.0%

* rezorcín 1% na 3%

Analgetika

Analgetikum produkty, jako anestetikum produkty, úlevě od bolesti, svědění, a pálení stlačením receptory na bolest nervů.

Příklady analgetika patří:

* mentol 0.1% na 1.0% (větší než 1.0% není doporučeno)

* kafr 0.1% na 3% (větší než 3% není doporučeno)

* Juniper trvá 1% na 5%

Kortikosteroidy

Kortikosteroidy snižují zánět a může zmírnit svědění, ale jejich chronické užívání může způsobit trvalé poškození kůže. Neměly by být používán déle než krátkou dobu několika dnů do dvou týdnů. Pouze produkty se slabými účinky kortikosteroidů jsou k dispozici Over-The-čítač. Silnější kortikosteroidů výrobky, které jsou dostupné na předpis by neměl být používán k léčbě anální svědění.