Lékařství


Co to moči zahrnují?

Vyšetření moči se provádí sběr vzorku moči z pacienta. Optimální vzorek bývá ranní vzorek moči, protože je často nejvíce koncentrované moči vyprodukované v den.

Metody sběru jsou mírně odlišné pro ženy a mužský pacient.

* Pro ženy, Pacient je vyzván k čištění prostoru kolem močové trubice se speciální čištění otřete, šířením labia vnějších pohlavních orgánů a čištění zepředu dozadu (ke konečníku).

* Pro muže, Tip na penisu, může být otřít čistící pad před odběrem.

* Moč je pak odebrán do čisté cup vzorek moče, zatímco je pacient močení. To je nejlepší, aby se zabránilo shromažďování počáteční proud moči. Po úvodní části moči je likvidován na záchodě, pak moč je shromažďován v moči kontejneru podle. Poté, co si o 10-15 ml (zhruba 3-4 polévkové lžíce) jsou shromažďovány v kontejneru pro testování, Zbytek moči může být zrušeny na záchodě znovu. To se nazývá čistý úlovku nebo střední proud moči kolekce.

Shromážděné vzorku moči by měla být přijata do laboratoře k analýze, obvykle do jedné hodiny od odběru. Pokud přepravy do laboratoře by mohly trvat déle než jednu hodinu, pak vzorek může být v chladu.

U některých pacientů, kteří nejsou schopni neplatné spontánně, nebo ty, kteří nejsou schopni dodržovat pokyny Jiné metody mohou být použity, například umístění katétru (malé gumové trubice) přes vnější otevření močového měchýře (močová trubice) sbírat vzorek přímo z močového měchýře.