Lékařství


Co jsou alergeny?

Alergeny jsou látky z potravin, rostliny, nebo zvířata, které vyvolávají přehnaná reakce imunitního systému a způsobit zánět (V tomto případě, kůže). Zánět může dojít iv případě, že osoba je vystavena malé množství alergenu na omezenou dobu. Některé příklady alergeny jsou pyly a pes nebo kočka lupy (drobné částice ze zvířete pokožky a vlasů). Když lidé s atopickou dermatitidou přijít do styku s dráždivou nebo alergen, na které jsou citlivé, zánět-buňky produkující pronikají kůží od jinde v těle. Tyto buňky uvolnění chemické látky, které způsobují svědění a zarudnutí. Jako osoba, škrábance a tře kůži v reakci, další škody.

Některé potraviny působí jako alergeny a mohou vyvolat nebo zhoršit atopické dermatitidy je (způsobí, že se zhoršila). Potravinové alergeny jednoznačně hrát roli v řadě případů atopické dermatitidy, především u kojenců a dětí. Alergická reakce na potraviny mohou způsobit kožní zánět (obecně kopřivka), gastrointestinální symptomy (zvracení, průjem), horních cest dýchacích symptomů (přetížení, kýchání), a sípání. Mezi nejčastější alergie-působit (alergenní) jídla jsou vejce, arašídy, mléko, ryba, sójové produkty, a pšenice. Ačkoli data zůstávají neprůkazné, Některé studie naznačují, že matky dětí s rodinnou anamnézou atopických nemocí by se měly vyvarovat jíst běžně alergenní potraviny se během pozdní fázi těhotenství, a když kojí dítě. I když ne všichni badatelé se shodují, Většina expertů si myslí, že kojení dítěte po dobu nejméně čtyř měsíců může mít ochranný účinek pro dítě.

Je-li alergií na potraviny, je podezření na, To může být užitečné vést pečlivé deník vše, co pacient sní, bere na vědomí jakékoli reakce. Identifikace potraviny alergen může být obtížné a vyžadují dohled alergolog případě, že pacient je také vystaven na jiné alergeny. Jeden užitečný způsobem, jak prozkoumat možnost potravinové alergie je odstranění podezřelé potraviny a poté, pokud je zlepšení zaznamenali, opětovně zavést do stravy za pečlivě kontrolovaných podmínek. Dva týdny studie je obvykle dostatečná pro každé jídlo. Pokud se potraviny, která se zkouší nezpůsobuje žádné příznaky, po dvou týdnech, jiné potraviny mohou být testovány stejným způsobem potom. Podobně, v případě, že vyloučení potravin nemá za následek zlepšení po dvou týdnech, další potraviny mohou být odstraněny v pořadí.

Změna stravy osoby, která má atopické dermatitidy nemusí vždy zmírnit příznaky. Změna může být užitečný, však, když pacienta je lékařská historie a zvláštní příznaky silně naznačují, alergií na potraviny. Je pro pacienta a jeho rodiny a lékaře, aby posoudili, zda dietní omezení převažují nad dopady nemoci samotné. Omezené diety jsou často citově i finančně obtížné pro pacienty a jejich rodiny sledovat. Není-li řádně monitorována, stravy s mnoha omezeními mohou rovněž přispět k nutriční problémy u dětí.