Lékařství


Co je moč měrky chemické analýzy?

Moč měrky je úzký plastový proužek, který má několik čtverečků různých barev k ní připojených. Každý malý čtverec představuje součást testu k výkladu moči. Celý pás je namočený v moči a barevným změnám v každé náměstí se vyznačují. Změna barvy probíhá po několika sekund až po několik minut od ponořením proužek. Je-li číst příliš brzy nebo příliš dlouho po pás se ponoří, výsledky nemusí být přesné.

Čtverců na měrce oleje představují tyto složky v moči:

* Specifická hmotnost (koncentrace moči),

* kyselost moči (pH),

* bílkovina v moči (hlavně albumin),

* glukóza (cukr),

* ketony (produkty metabolismu tuků),

* krev, leukocytů esterázy (podezřelé z bílých krvinek v moči),

* dusitan (sugestivní bakterií v moči),

* bilirubin (možné onemocnění jater nebo červených krvinek členění), a

* urobilinogen (možné onemocnění jater).

Přítomnost nebo absence každého z těchto barevných změn na pás poskytuje důležité záchytné body pro lékaře, aby se rozhodování o zdravotním stavu na základě výsledků analýzy moči.

Jaké jsou výhody a nevýhody dip tyčinek?

Hlavní výhodou je, že tyče jsou vhodné, snadno interpretovat, a rentabilní pro testování moči. Mohou být analyzovány během několika minut sběr moči v ordinaci lékaře nebo na pohotovosti poskytnout cenné informace.

Však, Co může být poučil se z měrky je omezena design měrky. Hlavní nevýhodou je, že informace nemusí být velmi přesné, pokud test je časově-citlivý. To také poskytuje omezené informace o moč, protože je kvalitativní test, a nikoli kvantitativní test (například, to nedává přesné měření množství abnormality).

Co je makroskopický moči?

Makroskopické moči přímé vizuální pozorování moči, bere na vědomí jeho množství, barva, srozumitelnosti nebo zákal, atd..
Normální moč je typicky světle žlutá a jasně bez oblačnosti. Zjevné odchylky v barvě, jasnost, a oblačnost může navrhnout možnosti infekce, dehydratace, krev v moči (hematuria), onemocnění jater, Rozdělení svalu nebo červených krvinek v těle. Určité léky mohou také změnit barvu moči. Velmi pěnový moči může znamenat velké množství bílkovin v moči (proteinurie).