Lékařství


Co může přítomnost červených krvinek v moči znamenají?

Červené krvinky může vstoupit do moči z pochvy v menstruaci nebo trauma z močového měchýře catherization.

Vysoký počet červených krvinek v moči může ukazovat na infekci, trauma, nádorů, ledvinové kameny. Pokud červených krvinek viděl pod mikroskopem vypadají zkreslený, , které navrhují ledviny možný zdroj a mohou vzniknout v důsledku zánětu ledvin (glomerulonefritidy). Malá množství červených krvinek v moči jsou někdy viděny mladých zdravých lidí, a nikoliv o jakékoliv nemoci.

Co může přítomnost bílých krvinek v moči znamenají?

Moč je obecně myšlenka jako sterilní tělesné tekutiny, proto, doklad o bílých krvinek a bakterií v moči je považováno za abnormální a může navrhnout infekcí močových cest, jako je, infekce močového měchýře (zánět močového měchýře), infekce ledvin (pyelonefritida). Bílých krvinek může být v moči pomocí mikroskopické vyšetření (pyuria nebo leukocytů v krvi). Mohou být viděn pod vysokým výkonem pole a počet buněk, jsou zaznamenány (kvantitativní).

Bílé krvinky z pochvy nebo otevření urethra (u mužů, příliš) může kontaminovat vzorek moči. Taková kontaminace půdy z produkce, Přítomnost abnormální množství bílých krvinek v moči je významným.