Lékařství


Jaké jsou společné příčiny anafylaxe?

Příčiny anafylaxe jsou rozděleny do dvou hlavních skupin:

* IgE zprostředkované: Tento formulář je pravda, anafylaxe, která vyžaduje počáteční senzibilizující působení, povlak z žírných buněk a bazofilů (buněk v krvi a tkáních, které vylučují látky, které způsobují alergické reakce, známý jako prostředníci) od IgE, a výbušné uvolnění chemických mediátorů na re-vystavení.

* Non-IgE zprostředkované: Tyto reakce, tzv. “anafylaktoidní” reakce, jsou podobné těm z pravého anafylaxe, ale nevyžadují IgE imunitní reakce. Oni jsou obvykle způsobeny přímé stimulace žírných buněk a bazofilů. Stejné mediátory, které se vyskytují s pravdou anafylaxe jsou uvolněny a stejné účinky jsou vyráběny. Tato reakce se může stát, a často dělá, na počáteční i další expozice, Protože žádná senzibilizace je požadováno.

Podmínky anafylaxe a anafylaktoidní (význam “jako anafylaxe”) jsou oba používá k popisu tohoto závažného, alergické reakce. Anafylaxe je používán popisovat reakce, které jsou iniciovány IgE a anafylaktoidní je používán v odkazu na reakce, které nejsou způsobeny IgE. Účinky reakcí jsou stejné, však, a jsou obecně zacházeno stejným způsobem. Často, nemohou být odlišeny zpočátku.

Přestože se může zdát, že IgE zprostředkovaná anafylaxe dojde po první expozici na potraviny, léky, nebo hmyzu Sting, tam musí být předem, a zřejmě bezděčný, senzibilizace z předchozí expozice. Můžete si vzpomenout, jednotvárný Sting nebo být vědomi “skrytý” alergenů v potravinách.