Lékařství


Co se stane poté, co příznaky začít?

Existují tři možné výsledky:

1. Příznaky a symptomy mohou být mírné a vymizí spontánně, nebo musí být rychle ukončena podáním léků nouze. V tomto výsledku, příznaky nejsou následně opakovat z této konkrétní expozice.

2. Po počátečním zlepšení, symptomy se mohou opakovat v 4 na 12 hodin (pozdní fáze reakce) a vyžadují další léčbu a pečlivým sledováním. Nedávné důkazy naznačují, že pozdní fázi reakce nastává v méně než 10% případů.

3. Konečně, reakce mohou být perzistentní a přísnější, což vyžaduje intenzivní lékařskou péči a hospitalizaci. To může nastat až 20% doby s určitými expozicemi.

Adrenalin, který je také známý jako “adrenalin,” Je a léky, které vystupuje okamžitě způsobí, že krevní cévy, aby uzavřela smlouvu, a tím brání úniku kapaliny. Je to jeden z léků často používané k léčbě anafylaxe. Adrenalin také pomáhá relaxovat průdušek, a tím zmírňuje potíže s dýcháním. To také snižuje žaludeční křeče a zastaví svědění a kopřivku. Ještě důležitější je, adrenalin pomáhá zabránit propuštění dalších mediátorů alergické reakce. Kromě adrenalinu, ostatní léky a IV tekutiny a kyslík bude pravděpodobně podávat i. Volba intervencí bude záviset na závažnosti reakce se u pacienta objeví.

Existují nějaké poruchy, které se objevují podobné anafylaxe?

Několik poruchy se mohou objevit podobné anafylaxe. Mdloby (vaso-vagové reakce) je reakce, která je s největší pravděpodobností k záměně s anafylaxe. Nejdůležitější rozdíly jsou takové, že v mdloby epizodě, zasažená osoba má pomalý puls, vychladnout a bledou pokožku, a žádná kopřivka nebo dýchací potíže. Jiné podmínky, jako je srdeční infarkt, krevní sraženiny do plic, septický šok, a záchvaty paniky může být zaměněn s anafylaxe.