Lékařství


Jak se anafylaxe diagnostikována?

Poté, co si myslíte, že byste mohla být anafylaktické reakce, první věc je usilovat o tísňové péče. Jakmile akutní reakce byly ošetřeny, měli byste následovat-up s lékařem, který bude pravděpodobně doporučí vidět alergolog. Alergolog posoudí, zda nebo ne reakce byla opravdu alergický v přírodě. Obvykle, pečlivé a podrobné anamnézy a vybrané krevní nebo kožní testy mohou určit příčinu. Buďte připraveni vyvolat Vaše činnosti před zahájením akce, potraviny a léky si požití, a zda jsi měl jakýkoli kontakt s gumovými produkty.

Jak zvládneme anafylaxe?

Optimální řízení anafylaxe zachraňuje životy. Postižené nebo at-risk osoba musí být informována o možných triggerů a včasné varovné signály. Pokud jste náchylní k těmto reakcím, Musíte být obeznámeni s použitím nouzového souprav anafylaxe léčby a vždy s vámi. Mimořádná opatření a prevence jsou zásadní pro řízení.

anafylaxe

Anafylaxe se odvolává na rychle se rozvíjející a závažné alergické reakce, které ovlivňují různé oblasti těla najednou. Závažné anafylaktické reakce může být fatální. Většina lidí zkušenost alergie příznaky pouze menší nepříjemnost. Však, malý počet lidí, kteří jsou citliví na reakce, která může vést k šoku, nebo dokonce smrt.

Anafylaxe je často způsoben látkami, které jsou injekčně nebo požití, a tím získat přístup do krevního řečiště. Výbušné reakce zahrnující kožní, plíce, nos, hrdlo, a gastrointestinálního traktu pak může vést. Přestože závažné případy anafylaxe může dojít během několika sekund nebo minut, expozice a být fatální jestliže nezpracovaný, mnoho reakcí jsou mírnější a může být ukončena s okamžitou lékařskou terapii.