Lékařství


Jaké jsou příznaky nádoru mozku dospělých?

Lékař by měl být viděn v případě, že tyto příznaky se objevují:

* Časté bolesti hlavy.

* Zvracení.

* Ztráta chuti k jídlu.

* Změny v náladě a osobnosti.

* Změny ve schopnosti uvažovat a učit se.

* Záchvaty.

Jaké testy se používají k nalezení a diagnostice dospělých nádory na mozku?

Testy, které prověří mozku a míchy se používají k detekci (najít) dospělý nádor na mozku. Následující testy a postupy mohou být použity:

* CT scan (CAT scan): Postup, že je série podrobných snímků z oblastí uvnitř těla, odebrané z různých úhlů. Obrázky jsou na počítači v souvislosti s x-ray zařízení. Barvivo, může být aplikována do žíly nebo polykat pomoci orgánů nebo tkání ukázat více jasně. Tento postup se rovněž nazývá počítačová tomografie, počítačové tomografie, nebo počítačové tomografie axiální.

* MRI (magnetickou rezonancí): Postup, který využívá magnet, rádiové vlny, a počítač, aby se série podrobných snímků mozku a míchy. Látka s názvem gadolinium je vstříknut do pacienta přes žíly. Gadolinium shromažďuje kolem rakovinných buněk, takže se zobrazují jasnější z obrázku. Tento postup se rovněž nazývá nukleární magnetická rezonance (NMRI).

Dospělý nádor na mozku je diagnostikována a odstraněn v chirurgii. Je-li nádor na mozku, je podezření na, biopsie se provádí odstraněním části lebky a pomocí jehly odstranit vzorek mozkové tkáně. Patolog názory tkáň pod mikroskopem se podívat na nádorové buňky. Jestliže rakovinné buňky jsou nalezené, lékař odstranit co nejvíce nádorových jak bezpečně možné během téhož operaci. MRI může být provedeno určit případné nádorové buňky zůstanou po operaci. Testy se provádí také zjistit stupeň nádoru.