Lékařství


Jaký je stupeň nádoru?

Stupeň nádoru odkazuje se na jak abnormální rakovinné buňky vzhled pod mikroskopem a jak rychle nádor pravděpodobně růst a šíření. Patolog určí stupeň nádoru za použití tkáně odebrané pro biopsii. Následující třídění systém může být použit pro dospělé nádory na mozku:

Třída I

Nádor roste pomalu, se buňky, které vypadají podobně jako normální buňky, a jen zřídka se šíří do okolí tkání. Je možné odstranit celý nádor chirurgicky.

Stupeň II

Nádor roste pomalu, ale může šířit do okolí tkáně a mohou se stát vyšší-klasifikovat nádor.

Třída III

Nádor roste rychle, se pravděpodobně bude šířit do okolí tkáně, a nádorové buňky vypadají velmi liší od normálních buněk.

Třída IV

Nádor roste velmi agresivně, se buňky, které vypadají velmi liší od normálních buněk, a je obtížné se k léčbě úspěšně.

Šance na zotavení (prognóza) a výběr léčby závisí na typu, stupeň, a umístění nádoru, a zda se nádorové buňky zůstanou po operaci a / nebo rozšířilo i do jiných částí mozku.

Typy dospělé mozkových nádorů

Rozsahu nebo šíření rakoviny je obvykle popisován jako fáze. Neexistuje žádný standard představovat systém pro nádory na mozku. Primární nádory na mozku se může šířit ve centrálního nervového systému (mozku a míchy), ale jen zřídka šíří do jiných částí těla. Při léčbě, nádory na mozku jsou tříděny podle typu buňky, ve které nádor začal, umístění nádoru v centrálním nervovém systému, a stupeň nádoru.

Typy dospělých mozkových nádorů zahrnovat následující:

Mozkový kmen gliomas

Jedná se o nádory, které tvoří v mozkovém kmeni, části mozku spojené s míchou. Oni jsou často vysoce-klasifikovat. Mozkového kmene gliomas, které jsou high-třída nebo šíření široce skrz mozkovým kmenem jsou obtížně léčitelné úspěšně. Aby nedošlo k poškození zdravé mozkové tkáně, mozkového kmene gliomy je obvykle diagnostikována bez biopsie.

Pineal Astrocytic Tumor

Pineal nádory formě nebo v její blízkosti epifýza. Epifýza je malý orgán v mozku, která produkuje hormon melatonin, látka, která pomáhá kontrolovat naše spánku a bdění cyklus. Existuje několik druhů pineal nádorů. Pineal astrocytic nádory jsou astrocytomas, které se vyskytují v pineal regionu a mohou být jakékoliv třídy.

Pilocytic astrocytom (třída I)

Astrocytomas jsou nádory, které začínají v mozkové buňky zvané astrocyty. Pilocytic astrocytomas rostou pomalu a zřídka se rozšíří do tkáně kolem nich. Tyto nádory se vyskytují nejčastěji u dětí a mladých dospělých. Obvykle je možné úspěšně léčit.

Difúzní astrocytom (třída II)

Difuzní astrocytomas rostou pomalu, ale často šíří do okolí tkání. Některé z nich pokroku do vyšší platové třídy. Ty se vyskytují nejčastěji u mladých dospělých.

Anaplastický astrocytom (třída III)

Anaplastického astrocytomas se také nazývá maligní astrocytomas. Oni rychle růst a šíření do okolí tkání. Nádorových buněk vzhled odlišný od normálních buněk. Průměrný věk pacientů, u rozvojových anaplastický astrocytomas je 41 let.

Glioblastomu (třída IV)

Glioblastomas jsou maligní astrocytomas, které rostou a šíří agresivně. Buňky vypadají velmi liší od normálních buněk. Glioblastoma je také nazýván glioblastom multiforme nebo stupeň IV astrocytom. Ty se vyskytují nejčastěji u dospělých ve věku 45 a 70 let.

Oligodendroglial Nádory

Oligodendroglial nádory začnou v mozku, buněk zvaných oligodendrocytů, , které podporují a vyživují nervové buňky. Stupně oligodendroglial nádorů zahrnovat následující:

* Oligodendroglioma (třída II): Oligodendrogliomas je pomalý-rostoucí nádory s buňkami, které vypadají úplně stejně jako normální buňky. Tyto nádory se vyskytují nejčastěji u pacientů ve věku 40 a 60 let.

* Anaplastického oligodendroglioma (třída III): Anaplastického oligodendrogliomas rostou rychle a buňky vypadají velmi odlišné od normálních buněk.

Smíšené gliomas

Smíšené gliomas jsou nádory na mozku, které obsahují více než jeden typ buněk. Prognóza je ovlivněno typem buněk s nejvyšší stupeň je obsažen v nádoru.

* Oligoastrocytoma (třída II): Oligoastrocytomas je pomalý-rostoucí nádory složené z buněk, které vypadají jako astrocytů a oligodendrocytů.

* Anaplastického oligoastrocytoma (třída III): Jedná se o vyšší-klasifikovat oligoastrocytomas. Průměrný věk pacientů, u rozvojových anaplastický oligoastrocytomas je 45 let.

Ependymal Nádory

Ependymal nádory obvykle začíná v buňkách, které lemují prostor v mozku a kolem míchy. Tyto prostory obsahují mozkomíšní mok, tekutinu, která polštářů a chrání mozek a míchu. Stupně ependymal nádorů zahrnovat následující:

* Třídy I a třídy II ependymomas: Tyto ependymomas rostou pomalu a mají buňky, které vypadají velmi podobně jako normální buňky. Oni mohou často být odstraněn úplně chirurgie.

* Anaplastického ependymoma (třída III): Anaplastického ependymomas rostou velmi rychle.

Meduloblastomu (třída IV)

Medulloblastomas jsou mozkové nádory, které začíná ve spodní zadní části mozku. Oni jsou tvořeni od abnormální mozkové buňky ve velmi rané fázi vývoje. Medulloblastomas jsou obvykle u dětí a mladých dospělých ve věku 21 a 40 let. Tento druh rakoviny může šířit z mozku do páteře přes mozkomíšní mok.

Pineal parenchymu Nádory

Pineal parenchymu nádory podobě z parenchymálních buněk nebo pinocytes, buňky, které tvoří většinu epifýza. Tyto se liší od pineal astrocytic nádorů, , které jsou astrocytomas, které tvoří v tkáni, která podporuje epifýza. Stupně pineal parenchymu nádorů zahrnovat následující:

* Pineocytomas (třída II): Pineocytomas je pomalý-rostoucí pineal nádory, které se vyskytují nejčastěji ve věku dospělých 25 na 35.

* Pineoblastomas (třída IV): Pineoblastomas jsou vzácné a vysoce maligní. Oni obvykle vyskytují u dětí.

Meningeální Nádory

Meningeální nádory tvoří v plen, tenké vrstvy tkáně, které pokrývají mozku a míchy. Druhy meningeální nádory patří následující:

* Stupeň I meningiom: Meningeom jsou nejčastější nádor meningeální. Stupeň 1 meningeom je pomalý-rostoucí a benigní. Oni jsou nalezení nejčastěji u žen.

* Třídy II a III meningiomů a hemangiopericytomas: Jedná se o vzácné maligní meningeální nádory. Rostou rychle a je pravděpodobné, že rozšiřování na území mozku a míchy. Stupeň III meningiomy jsou častější u mužů. Hemangiopericytomas často vracejí po léčbě a většina z nich šíří do jiných částí těla.

Zárodečné buňky nádoru

Germinální nádory vznikají ze zárodečných buněk, buňky, které jsou určeny k tvoří spermie ve varlatech nebo vajec ve vaječnících. Tyto buňky mohou cestovat do jiných částí těla a tvoří nádory. Typy zárodečné buňky nádorů patří germinomas, embryonální karcinomy, choriocarcinomas, a teratomů. Mohou se vyskytnout kdekoliv v těle a může být benigní nebo maligní. V mozku, obvykle tvoří v centru, v blízkosti epifýza, a může se šířit do jiných částí mozku a míchy. Většina germinální nádory se vyskytují u dětí.

Kraniofaryngeomem (třída II)

Craniopharyngiomas se vyskytují v sellar oblasti mozku, v blízkosti hypofýzy. Hypofýzy je malý orgán o velikosti hrachu, se nachází na spodní části mozku. Tato žláza kontroluje mnoho tělesných funkcí, zejména růst. U dospělých, Tyto nádory se vyskytují nejčastěji po dosažení věku 50 let. Craniopharyngiomas lze stisknutím tlačítka na životně důležité mozkové tkáně a způsobují symptomy se objeví. Nádory mohou také blokovat moku v mozku a způsobit otok. Prognóza je dobrá pro craniopharyngiomas, které jsou zcela odstraněny v chirurgii.

Tumorů hypofýzy objevit také v tomto regionu.

Opakující dospělých nádor na mozku

Opakující se dospělý mozkový nádor je nádor, který se znovu objevily (vrátit se) poté, co bylo s ním nakládáno. Dospělý nádory na mozku často opakovat, někdy mnoho let po prvním tumor. Nádor se může vrátit v mozku nebo v jiných částech těla.

Metastazující nádory na mozku

Druhy rakoviny, které běžně šíří do mozku jsou rakovinu plic, prsa, neznámá primární stránky, melanom, a tlustého střeva. Přibližně polovina metastazující nádory míchy jsou způsobeny rakovinou plic.

Prognóza závisí na následujících:

* Zda je pacient mladší než 60 let.

* Ať už je méně než 3 nádory v mozku a / nebo míchy.

* Umístění nádorů v mozku a / nebo míchy.

* Jak dobře reaguje na léčbu nádorů.

* Zda primární nádor roste nebo šíření.

Prognóza je lepší pro mozkových metastáz z rakoviny prsu, než od jiných typů primárních rakoviny.

Prognóza je horší pro mozkových metastáz z rakoviny tlustého střeva.