Lékařství


Jaké jiné faktory mohou hrát roli při atopické dermatitidy?

Kromě dráždivých a alergenů, další faktory, jako emocionální problémy, teploty a klimatu, a kožní infekce může ovlivnit atopické dermatitidy. I když nemoc sama o sobě není způsobena emocionální faktory nebo osobnosti, to může zhoršit stresem, indikuje, a frustrace. Mezilidské problémy nebo velké životní změny, například v případě rozvodu, změně zaměstnání, nebo smrt milované osoby, může rovněž nemoc horší. Často, emočního stresu Zdá se, že rychlé vzplanutí choroby.

Koupaliště s tvrdým mýdla, jako slonové kosti nebo irské jaro a bez řádné hydratační potom je společným faktorem, který spouští vzplanutí atopické dermatitidy. Typická doporučení zahrnují použití velmi jemné mýdlo bez-čističi, nebo mírnější mýdlo jako Dove, Cetaphil, nebo Aquanil. The “tří-minute pravidlo” mazacích s bohatou hydratační jako vazelína, Aquaphor, nebo Crisco zeleninové zkrácení do tří minut po sušení off po vanou nebo sprchovým koutem je zvláště užitečná pro mnoho pacientů.

Nízká vlhkost v zimě nebo suchý rok-kolo klima některých zeměpisných oblastí může zesílit nemoc, jak může přehřát vnitřní prostor a dlouhé nebo horké koupele a sprchy. Střídavě, pocení a chlazení může vyvolat záchvat u některých lidí. Bakteriální infekce může také rychlé nebo zvýšit vážnost atopické dermatitidy. Pokud se u pacienta náhlý nástup nemoci, lékař může zkontrolovat na virovou infekci (jako herpes simplex) nebo plísňové infekce (jako druh kožního onemocnění nebo sportovec nohou).