Lékařství


Nelze dost železa způsobit anémii?

Absolutně! To je proto, že železo je hlavní složkou hemoglobinu a je podstatné pro jeho správné funkci. Chronická ztráta krve z jakéhokoliv důvodu, je hlavní příčinou nízké hladiny železa v těle, jak to vyčerpává tělesné zásoby železa kompenzovat pokračující ztráty železa. Anémie, která je vzhledem k nízké hladinu železa se nazývá anémie z nedostatku železa. Nedostatek železa je velmi častou příčinou chudokrevnosti.

Ženy jsou častěji než muži, že anémie z nedostatku železa v důsledku ztráty krve každý měsíc přes normální menstruace. Toto je obecně bez větších příznaků, ztráta krve, je poměrně malý a dočasný.

Anémie z nedostatku železa může být také způsobeno malým opakované krvácení l, například z rakovinu tlustého střeva nebo žaludeční vředy. Krvácení žaludeční vředy, které mohou nebo nesmí být vyvolán léky dokonce velmi časté over-the-counter léky jako aspirin a ibuprofen (Advil, Motrin). U kojenců a malých dětí, anémie z nedostatku železa je nejčastěji způsobeno stravou chybí železo.

Výklad CBC může vést k stopy navrhnout tento typ anémie. Například, anémie z nedostatku železa se obvykle prezentuje s nízkou středního objemu (microcytic anémie) Kromě nízké hladiny hemoglobinu.

Co si o akutní (náhlý) ztráta krve jako příčina anémie?

Akutní ztráta krve z vnitřní krvácení (od krvácející vřed) nebo vnější krvácení (od trauma) může produkovat anémie v úžasně krátkém čase. Tento typ anémie by mohlo vést k závažné příznaky a důsledky, pokud nejsou řešeny okamžitě.