Lékařství


Jaké jsou další příčiny anémie?

Některé z nejčastějších příčin jsou:

* Vitamín B12 nedostatek může způsobit perniciózní anémie. Tento typ anémie se může stát u lidí, kteří nejsou schopni absorbovat vitamín B12 od jejich střev v důsledku řady důvodů:

o striktní vegetariáni, kteří nemohou být s dostatečnou vitaminové doplňky, nebo

o dlouhodobý alkoholiků.

To obvykle způsobuje makrocytární (velkobuněčný objem) anémie. Vitamin B12, spolu s kyselinou listovou, je zapojen do tvorby heme molekula, která je nedílnou součástí hemoglobinu. Kyseliny listové nedostatek může být viníkem anémie. To může být také způsoben nedostatečnou absorpční, pod-spotřeba zelených, listová zelenina, a také dlouhodobý těžké užívání alkoholu.

* Tam může být ruptura červených krvinek (hemolytická anémie) vzhledem k protilátky lpí na povrchu červených krvinek (například, hemolytická nemoc novorozence a na mnoha dalších podmínkách).

* Široký sortiment onemocnění kostní dřeně může způsobit anémii.

o Například, rakoviny, které šíří (metastazovat) na kostní dřeň, nebo rakoviny kostní dřeně (jako je leukémie nebo mnohočetný myelom) může způsobit kostní dřeň, aby nedostatečně produkci červených krvinek, výsledkem anémie.

o Určité chemoterapii rakoviny může také způsobit poškození kostní dřeně a snížení produkce červených krvinek, výsledkem anémie.

o některých infekcí se mohou týkat kostní dřeně a mít za následek poškození kostní dřeně a anémii.

o Konečně, U pacientů s selháním ledvin, může nedostatek hormonu nezbytné podporovat normální produkci červených krvinek v kostní dřeni.

* Další častou příčinou vzniku anémie se nazývá anémie chronických chorob. To by mohlo nastat typicky u jedinců s dlouhotrvající chronická onemocnění.

* Některé léky mohou způsobit anémii v mnoha způsoby.

* Virus lidského imunodeficitu (HIV) a syndromu získané imunodeficience (AIDS) může způsobit anémii.