Lékařství


Jak se atopické dermatitidy léčených?

Léčba zahrnuje partnerství mezi lékařem a pacientem a jeho nebo její rodinní příslušníci. Lékař navrhne léčbu plán založený na věku pacienta, příznaky, a celkový zdravotní stav. Pacienta a členů rodiny hrají velkou roli v úspěšnosti léčby plánu pozorně následující instrukce lékaře. Některé hlavní součástí léčebných programů jsou popsány níže. Většina pacientů může být úspěšně léčena s řádnou péči o pleť a změny životního stylu a nevyžadují další intenzivní diskuse ošetření. Hodně z zlepšení pochází z domácí úkoly, včetně mazacích velkoryse zejména právo po sprchy nebo vany.

Lékař má tři hlavní cíle v léčbě atopické dermatitidy: hojení kůže a neustále je zdravé; předcházení světlice, a léčbě příznaků při nastanou. Hodně z péče o kůži zahrnuje rozvíjení pleť-péče o rutiny, identifikaci faktorů zhoršuje, a vyhnout se okolnosti, které stimulují imunitní systém kůže a svědění-scratch cyklu. Je důležité, pro pacienta a rodinných příslušníků na vědomí změny v stavu pokožky v reakci na léčbu a má být trvalá při identifikaci nejúčinnější strategie léčby.

Péče o pleť: Jednoduché a základní režim je klíčovým. Pobyt s jedním doporučené mýdlem a jeden zvlhčovač je velmi důležité. Použití více mýdla, vodičky, vůně, a směsi produktů může způsobit další problémy a citlivost pokožky.

Hojení kůže a udržuje ji zdravou, jsou velmi důležité jak v zabránění dalšímu poškozování a posílení pacienta kvality života. Rozvoj a po každodenní péči o pokožku rutina je zásadní pro prevenci opakující se epizody příznaků. Klíčové faktory jsou vhodné ke koupání a použití maziv, jako jsou krémy nebo masti, do tří minut po koupání. Lidé s atopickou dermatitidou by se měly vyvarovat horké nebo dlouhodobém (více než 10 na 15 minut) vany a sprchy. Vlažnou koupel pomáhá očistit a navlhčit pokožku bez vysoušení, nadměrně. Lékař může doporučit omezené použití mírné bar mýdlo nebo non-mýdlo, protože čistící prostředek mýdla může být sušení na kůži. Koupelové oleje nejsou obvykle užitečný.

Jakmile je vana je dokončena, Pacient by měl vzduch-suchá kůže nebo pat je suchý jemně (zamezení odření nebo svěží sušení) a použít lubrikant okamžitě. Mazání obnovuje pleti vlhkost, zvyšuje rychlost léčení, a vytváří bariéru proti dalšímu vysoušení a podráždění. Několik druhů maziv mohou být použity. Pleťová voda obecně nejsou tou nejlepší volbou, protože mají vysoké vodě nebo obsah alkoholu, a vypařovat se rychle. Krémy a masti lépe pracovat na hojení pokožky. Tar přípravky mohou být velmi užitečné při léčení velmi suchých, lichenified oblasti. Ať už příprava je vybrán, Mělo by být jako bez parfémů a chemikálií je to možné.

Dalším klíčem k ochraně a obnově kůže je podniká kroky, aby se zabránilo opakování kožní infekce. Ačkoli to není možné, aby se zabránilo infekci zcela, účinky infekce může být minimalizovány pokud jsou identifikovány a ošetřoval brzy. Pacienti a jejich rodiny by se měli naučit rozpoznat příznaky kožní infekce, včetně drobné puchýřky (hnis-plněné hrboly) o ruce a nohy, vzhled bahno oblastí, nebo křupavý žluté puchýře. Pokud se příznaky kožní infekce rozvíjet, lékař by měl být konzultován začít léčbu co nejdříve.

Léčba atopické dermatitidy u kojenců a dětí

* Stručně, vlažné koupele.
* Použít mazivo bezprostředně po koupeli.
* Mějte dítěte podal krátké nehty.
* Vyberte měkké bavlněné tkaniny při výběru oblečení.
* Zvažte použití antihistaminika ke snížení škrábání v noci.
* Udržet dítě pohodě; vyhnout se situacím, kdy dojde k přehřátí.
* Naučte se rozpoznat kožní infekce a vyhledávají léčbu ihned.
* Pokus odvrátit dítě s činností, aby jej před poškrábáním.

Léky a fototerapie: Je-li opakování atopické dermatitidy dochází, několik metod lze použít k léčbě příznaků. Při správné léčbě, Většina příznaků je možné dostat pod kontrolu během tří týdnů. Pokud se příznaky nedokáží reagovat, To může být způsobeno světlici, která je silnější, než lék dokáže zpracovat, léčebný program, který není plně efektivní pro konkrétní osobu, nebo přítomnost spouštěcí faktory, které nebyly řešeny v počáteční léčbu program. Tyto faktory mohou zahrnovat reakce na léky, infekce, nebo emocionální stres. Pokračující příznaky mohou objevit také proto, že pacient není po ošetření-program návod.

Kortikosteroidů krémy a masti jsou nejčastěji používané léčbou. Někdy, Over-The-čítač přípravky jsou používány, ale v mnoha případech, Lékař Vám předepíše silnější kortikosteroidní krém nebo mast. Příležitostně, základny, používané v některých značek kortikosteroidů krémy a masti dráždí pro konkrétního pacienta a jiné značky je povinen. Nežádoucí účinky opakovaných nebo dlouhodobý užívání lokálních kortikosteroidů může zahrnovat ztenčování kůže, infekce, potlačení růstu (u dětí), a strie na kůži.

Takrolimus (Protopic) a pimekrolimu (Elidel) masti jsou silné lokální medikovaných krémy (léky, které jsou aplikovány na kůži) , které se používají k léčbě atopické dermatitidy. Tyto nové léky jsou jen “imunomodulátory.” Oni byli první a jsou ještě běžně používané interně (ústní formě) pomoci pacientům s transplantací ledviny a játra se zabránilo odmítnutí orgánů dostali. Jejich práce tím, že potlačí imunitní systém. Pokud jsou tyto léky v omezených a malých množstvích na neporušenou kůži, aby externě ošetřete pokožku, nejsou myšlenka výrazně oslabit nebo změnit imunitní systém. Také, Na rozdíl od lokální steroidy (kortizon krémy), tyto nové léky nepůsobí ztenčení kůže a lámání povrchových krevních cév (atrofie). Však, v průběhu posledních několika let, tam byl problém a polohové změny Úřad pro potraviny a léky správy (FDA). Zvláštní upozornění, byl uveden na těchto dvou imunitní modulátoru léky s možným opatrně, pokud jde rakoviny a dalších imunitního systému potlačení otázky. Zatímco dermatologové a další lékaři nadále bezpečně stanovit, mnohé z těchto léků pro děti i dospělé, je důležité diskutovat o těchto možných problémů a opatření s lékařem při zahájení léčebného režimu.

Novější skupiny léků pro zlepšení bariérové ​​funkce jak v pediatrii a dospělé obsahuje Atopiclair a MimyX. Tyto krémy mohou být použity v kombinaci s lokálními steroidy a další změkčovadla, aby pomohla opravit celkové sucha a porušenou kůži funkce.

Dodatečné dostupné léčby může napomoci ke snížení specifických symptomů choroby. Antibiotik k léčbě kožních infekcí mohou být použity přímo na kůži v masti, ale jsou obvykle účinnější, pokud jsou užívány ústy ve formě tablet. Některých antihistaminik, které způsobují ospalost může snížit noční škrábání a umožňuje klidnější spánek, když před spaním. Tento účinek může být zvláště užitečná pro pacienty, jejichž noční škrábání zhoršuje nemoc. Pokud virové nebo plísňové infekce jsou přítomny, Lékař může také předepsat léky k léčbě těchto infekcí.

Fototerapie je léčba světlem, která používá ultrafialové nebo B světelné vlny, nebo kombinace obojího. Tato léčba může být účinná léčba mírné až středně závažné dermatitidy u starších dětí (o 12 let) a dospělí. Photochemotherapy, Kombinace UV světelnou terapií a léků během tzv. psoralen, může být také použit v případech, které jsou odolné proti fototerapii sám. Možné dlouhodobý nežádoucí účinky této léčby patří předčasné stárnutí kůže a rakovina kůže. Pokud se lékař domnívá, že fototerapie mohou být užitečné při léčbě příznaků atopické dermatitidy, on nebo ona bude používat minimum expozice nezbytné a sledovat kůži pečlivě.

Při jiné léčby nejsou účinné, Lékař může předepsat systémové kortikosteroidy, léčiva, která jsou přijímána ústy nebo injekcí do svalu místo se aplikuje přímo na kůži. Příkladem běžně předepisované kortikosteroid je prednison. Typicky, Tyto léky jsou používány jen v případech, odolné a jsou uvedeny pouze pro krátkou dobu. Nežádoucí účinky systémové kortikosteroidy může zahrnovat poškození pokožky, štěpeny nebo oslabené kosti, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cukru v krvi, infekce, a šedého zákalu. To může být nebezpečné náhle přestat užívat kortikosteroidy, tak to je velmi důležité, aby lékař a pacient společně pracovat na změně kortikosteroidů dávka.

Dosavadní klinické studie léků, jako osoby samostatně výdělečně injekční léčby interferony prokázaly smíšené výsledky a zatím se tradiční léčba. Mezi nejběžnější vedlejší účinky interferonu zahrnovat mírnou injekci-site reakce a možné horečka nebo chřipku-jako symptomy. Tyto léky možná používané v těžké nebo náročné situace, které nereagují na více tradiční léčbě.

U dospělých, imunosupresivní léky , jako cyklosporin, se rovněž používají k léčení závažných případech atopické dermatitidy které nedokázaly reagovat na jakékoliv jiné formy terapie. Imunosupresivní léky zadržování hyperaktivní imunitní systém tím, že blokuje produkci některých buněk imunitního systému a omezení působení ostatních. Nežádoucí účinky cyklosporinu může zahrnovat vysoký krevní tlak, nevolnost, zvracení, problémy s ledvinami, bolesti hlavy, mravenčení nebo necitlivost, a případné zvýšené riziko rakoviny a infekcí. Tam je také riziko relapsu po vysazení léků. Vzhledem k jejich toxických vedlejších účinků, systémové kortikosteroidy a imunosupresivní léky se používají pouze v těžkých případech a za co nejkratší dobu, jak je to možné. Pacienti, kteří potřebují systémové kortikosteroidy nebo imunosupresivní léky by měly být odkazoval se na dermatologa nebo alergologa specializující se na péči o atopické dermatitidy pomoci identifikovat spouštěcí faktory a alternativní terapie.

Ve velmi vzácných případech, když žádná jiná léčba byla úspěšná, že pacient bude muset být hospitalizován. Pět- na sedm-denní pobyt v nemocnici umožňuje intenzivní pleť-péče o léčbě a snižuje pacienta expozice dráždivých, alergeny, a zdůrazňuje, že den-to-day life. Za těchto podmínek, Příznaky se obvykle jasné rychle, pokud faktory životního prostředí hrají roli, nebo v případě, že pacient není schopen vykonávat přiměřenou péči o pleť-program doma.