Lékařství


Co je spina bifida?

Spina bifida, což doslovně znamená “rozštěp páteře,” je charakterizována neúplné vývoje mozku, mícha, a / nebo plen (ochranný kryt kolem mozku a míchy). Jedná se o nejběžnější defekt neurální trubice ve Spojených státech – ovlivňující 1,500 na 2,000 o více než 4 milionu dětí narozených v zemi každý rok.

Jaké jsou různé typy spina bifida?

Existují čtyři typy spina bifida:

1. okultní,

2. uzavřený defekty neurální trubice,

3. meningokéla, a

4. myelomeningokéla.

Occulta je nejmírnější a nejčastější forma, v níž jeden nebo více obratlů jsou chybně. Název “okultní,” což znamená, “skrytý,” naznačuje, že malformace, nebo otevření v páteři, je kryta vrstvou kůže. Tato forma spina bifida zřídka způsobuje postižení nebo příznaky.

Uzavřená defekty neurální trubice tvoří druhého typu spina bifida. Tato forma se skládá z různorodé skupiny nemocí páteře, v němž je míchy poznamenán vrozenou vadou tuku, kost, nebo membrány. U některých pacientů existuje jen málo nebo žádné příznaky; v jiných malformace způsobí neúplné ochrnutí se močový a střevní dysfunkce.

Ve třetí typ, meningokéla, plen vyčnívají z páteře otevření, a deformace může nebo nemusí být zahrnuty do vrstvu pokožky. U některých pacientů s meningokéla může mít málo nebo žádné příznaky, zatímco jiní se mohou objevit příznaky podobné uzavřené defekty neurální trubice.

Myelomeningokéla, čtvrtý formulář, je nejzávažnější a dochází tehdy, když je mícha vystavena otvorem v páteři, výsledkem částečné nebo úplné ochrnutí částí těla pod spinální otevření. Ochrnutí může být tak silná, že postižená osoba nemůže chodit, a může mít močových cest a střevní dysfunkce.