Lékařství


Známky a příznaky spina bifida

Příznaky spina bifida se liší od člověka k člověku, v závislosti na typu. Často, jedinci s occulta mít žádné vnější známky poruchy. Uzavřená defekty neurální trubice se často rozpoznána brzy v životě v důsledku abnormální chomáč nebo chomáč vlasů, nebo malý důlek nebo mateřské znaménko na kůži v místě páteře malformace.

Meningokéla a myelomeningokéla obvykle zahrnují tekutiny-naplněné SAC-viditelné na back-vystupující z míchy. V meningokéla, vak může být pokryt tenkou vrstvou kůže, vzhledem k tomu ve většině případů myelomeningokéla, není vrstva kůže pokrývající vaku a část míchy tkáně je obvykle vystavena.

Co způsobuje spina bifida?

Přesná příčina spina bifida zůstává záhadou. Nikdo neví, co narušuje úplné uzavření neurální trubice, způsobující malformace k rozvoji. Vědci podezřelý genetický, nutriční, a environmentální faktory hrají roli. Výzkumy ukazují, že nedostatečné příjem kyseliny listové - vitaminu B společného - v matčině stravě je klíčovým faktorem při vzniku spina bifida a další defekty neurální trubice. Prenatální vitaminy, které jsou předepsány pro těhotné matky obvykle obsahují kyselinu listovou, stejně jako ostatní vitamíny.