Lékařství


Komplikace spina bifida

Komplikace spina bifida se může pohybovat od drobných fyzických problémů, až těžkou fyzickou a duševní postižení. Je důležité si uvědomit,, však, , že většina lidí se spina bifida jsou normální inteligence. Závažnost určuje velikost a umístění malformace, též kožní kryty, též míšní nervy vystupují z něj, a míšních nervů, které jsou zapojeny. Obecně všechny nervy nachází pod malformace jsou ovlivněny. Proto, vyšší malformace se vyskytuje na zadní straně, větší množství poškození nervů a ztráta svalové funkce a pocit.

Kromě ztráty citlivosti a ochrnutí, Další neurologické komplikací spina bifida je Chiari II malformace-vzácné onemocnění (ale vyskytuje u dětí s myelomeningokéla) , ve kterém z mozkového kmenu a mozeček, nebo zadní část mozku, vyčnívat směrem dolů do páteřního kanálu nebo krku. Tento stav může vést ke kompresi míchy a způsobují celou řadu příznaků včetně potíží s krmením, polykání, a dýchání; dusivý; a paže tuhost.

Chiari II malformace může také vést k zablokování mozkomíšního moku, způsobuje stav nazývaný hydrocefalus, , který je abnormální nahromadění mozkomíšního moku v mozku. Mozkomíšního moku je čirá tekutina, která obklopuje mozek a míchu. Nahromadění tekutiny klade škodlivý tlak na mozek. Hydrocefalus je běžně léčena chirurgicky implantuje zkrat-duté trubice-v mozku pro odvodnění přebytečné tekutiny do břicha.

Někteří novorozenci s myelomeningokéla může rozvinout meningitis, infekce v plen. Meningitida může způsobit poranění mozku a mohou být life-threatening.

Děti se tak myelomeningokéla a hydrocefalus může mít poruchy učení, včetně problémy s placením pozornosti, problémy s jazykem a čtení s porozuměním, a problémy učení matematiky.

Další problémy, jako je latex alergie, kožní problémy, gastrointestinálních onemocnění, a deprese se může objevit jako děti se spina bifida stárnou.