Lékařství


Jak se spina bifida léčených?

Není tam žádný lék na spina bifida. Nervové tkáně, které je poškozené nebo ztracené nelze opravit nebo vyměnit, ani nemůže fungovat, být obnoveny na poškozené nervy. Léčba závisí na typu a závažnosti onemocnění. Obvykle, děti s lehkou formou potřebu bez léčby, i když některé mohou vyžadovat chirurgický zákrok, jak rostou.

Mezi klíčové priority pro léčbu myelomeningokéla se na prevenci infekce z rozvojových přes vystavena nervy a tkáň vady na páteři, a chránit exponované nervy a konstrukcí z další trauma. Typicky, Dítě narozené s spina bifida bude muset operaci ukončit vadu a zabránit infekci nebo další trauma během prvních několika dnů života.

Lékaři v poslední době začaly výkonu fetální chirurgii k ošetření myelomeningokéla. Fetální chirurgie-, které jsou prováděny v děloze (do dělohy)-Zahrnuje otevření matky břicha a dělohy a šití zavřel se otevřou v rozvojových dítěte míchy. Někteří lékaři věří, že starší vada je opraveno, lepší výsledek je pro dítě. Ačkoliv řízení nelze obnovit ztracené neurologické funkce, může zabránit další ztrátě z vyskytující. Však, operace je považována za experimentální a existují rizika pro plod i pro matku.

Hlavní rizika pro plod jsou ty, které by mohly nastat v případě, že operace stimuluje předčasného porodu, jako jsou varhany nezralost, krvácení do mozku, a smrt. Rizika pro matku jsou infekce, krevní ztráta vede k potřebě transfuze, gestační diabetes, a zvýšení tělesné hmotnosti vzhledem k lůžku.

Ještě, dávky plodu chirurgie jsou slibné, a zahrnují menší expozici ohrožených míšní nervové tkáni a kosti nitroděložního prostředí, zejména plodové vodě, který je považován za toxický. Jako další výhody plynoucí, Lékaři zjistili, že tento postup ovlivňuje způsob, jakým mozek se vyvíjí v děloze, umožňuje určité komplikace, jako je-Chiari II s přidruženými hydrocefalem-opravit sami, tedy, snížení nebo, v některých případech, eliminuje potřebu operaci implantátu zkrat.

Mnoho dětí s myelomeningokéla vyvinout stav nazývaný progresivní uvazování, nebo upoutaný kabel syndrom, ve které se stanou jejich míchy připevněn k nemovitému struktura-jako overlying membrány a obratlů-působit míchy, aby se stal abnormálně protáhl a obratle protáhlé s růstem a pohybu. Tento stav může způsobit ztrátu svalové funkce na nohy, střevo, a močového měchýře. Včasné operaci míchy může dovolit dítě získat běžnou úroveň fungování a zabránit dalšímu zhoršování neurologických.

Některé děti budou potřebovat další operace na zvládání problémů s nohou, boky, nebo páteře. Jedinci s hydrocefalem obecně bude vyžadovat další operace s cílem nahradit zkratem, které mohou být přerůst nebo ucpané.

Někteří jedinci se spina bifida vyžadovat pomocné prostředky, jako jsou šle, berle, nebo invalidních vozíků. Umístění malformace na páteři se často označuje druh pomocného potřebných zařízení. Děti s vadou vysoko na páteři a rozsáhlejší ochrnutí bude často vyžadovat vozík, zatímco ti s vadou nižší o páteře může být schopen používat berle, močového měchýře catherizations, dlah, nebo chodcům.

Ošetření pro ochrnutí a močového měchýře a střev problémy obvykle začíná brzy po narození, a může zahrnovat speciální cvičení pro nohy a chodidla pomoci připravit dítě pro pěší s závorek nebo berlemi, když on nebo ona je starší.