Lékařství


Může spina bifida být zabráněno?

Kyselina listová, také volal folátů, je důležitý vitamin ve vývoji zdravého plodu. I když začnete tento vitamín nemůže zaručit mít zdravé dítě, to může pomoci. Nedávné studie ukázaly, že přidáním kyseliny listové k jejich diety, ženy ve fertilním věku výrazně snížit riziko, že dítě s vadou neurální trubice, jako je spina bifida. Proto, Doporučuje se, aby všechny ženy ve fertilním věku konzumovat 400 mikrogramů kyseliny listové denně. Potraviny s vysokým obsahem kyseliny listové patří tmavě zelená zelenina, žloutky, a některé ovoce. Mnoho jídel-jako cereálie, obohacený chléb, mouky, složky, rýže, a jiné obilné výrobky-jsou nyní obohacené kyselinou listovou. Mnoho multivitamíny obsahují doporučené dávky kyseliny listové, jakož.

Ženy, které mají dítě se spina bifida, se spina bifida sami, nebo jste již těhotenství dotčena tím, defekt neurální trubice jsou ve větším nebezpečí, že dítě se spina bifida nebo jiný defekt neurální trubice. Tyto ženy mohou vyžadovat více kyseliny listové před tím, než otěhotníte.

Jaká je prognóza pro spina bifida?

Děti se spina bifida může vést poměrně aktivní život. Prognóza závisí na počtu a závažnosti poruch a přidružených komplikací. Většina dětí s touto poruchou mají normální inteligenci a mohou chodit, obvykle s pomocnými zařízeními. Pokud se problémy s učením rozvíjet, předčasného odchodu ze školy intervence je užitečné.