Lékařství


Buerger nemoc

Buerger nemoc postihuje nejčastěji malé a středně velké tepny, žíly, a nervy. Ačkoli příčina je neznámá, existuje silná asociace s užíváním tabáku nebo expozice. Tepny paže a nohy se zúžil nebo zablokování, způsobuje nedostatečné prokrvení (ischemie) k prstům, ruce, prsty, a nohy. Bolest se vyskytuje v náručí, ruce a, častěji, nohy a chodidla, i když v klidu. S těžkým ucpání, tkáň může zemřít (gangréna), vyžadující amputace prstů.

Povrchní zánět žil a příznaky Raynaudova vyskytuje často u pacientů s onemocněním Buerger to.

Periferní žilní onemocnění

Žíly jsou flexibilní, duté trubice s klapkami uvnitř tzv. ventily. Když vaše svaly, ventily se otevřou a krev se pohybuje přes žíly. Když vaše svaly relaxovat, ventily zavřít, udržení proudění krve v jednom směru v žilách.

Pokud se ventily v žilách dojít k poškození, Ventily nesmí zavřít úplně. To umožňuje průtok krve v obou směrech. Když vaše svaly relaxovat, ventily uvnitř poškozené žíly(s) nebude schopen udržet krevní. To může způsobit sdílení krve nebo otok v žilách. Žíly boule a vypadají jako provazy pod kůží. Krev začne pohybovat pomaleji, v žilách, to může držet stranách cévní stěny a krevní sraženiny mohou tvořit.