Lékařství


Jaké jsou příznaky mozkové aneurysma?

Bolest hlavy spojená s únikem aneuryzmatu je těžké. Krev je velmi dráždí mozek a způsobuje značné bolesti. Pacienti mohou popisovat “Nejhorší bolest hlavy jejich života,” a poskytovatele zdravotní péče, musí mít ocenění mozku aneurysmatu jako potenciální příčina tohoto typu bolesti. Bolesti hlavy mohou být spojeny s nevolností, zvracení, a změny vidění. Subarachnoidální krvácení také způsobuje bolest a ztuhlost krku.

Jak se mozek aneurysma diagnostikována?

Diagnóza mozkové aneurysma začíná s vysokým indexem podezření ze strany poskytovatele zdravotní péče. Historie bolesti hlavy, akutní nástup nejhorší bolest hlavy pacientova života, spojené s ztuhlý krk a nemocný-se objevit pacienta na vyšetření, obvykle vedou poskytovatele zdravotní péče na objednávku ČT (počítačové tomografie) scan hlavy. To se projeví subarachnoidální krvácení ve více než 90% případů roztržený výdutě. V několika případech, které nejsou uznány podle CT, poskytovatele zdravotní péče, může zvážit provedení lumbální punkce (LP, nebo Spinal Tap) k identifikaci krve v mozkomíšním moku, který běží v subarachnoidálním prostoru.

Pokud se CT nebo LP odhalí přítomnost krve, angiografie se provádí zjistit, kde se nachází aneurysma a plánování léčby. Angiografie (angio = tepna fická = obrázek) je řízení, ve kterém je malá flexibilní trubice se závitem do jedné z mozkových tepen, a barvivo je vstřikován zatímco obrázky jsou převzaty. Novější technologie umožňuje angiografii být provedena ve spojení s CT nebo magnetické rezonance (MRI).

Přestože příznaky mohou poukazovat na mozku aneurysma, další diagnózy může být třeba vzít v úvahu. Migréna, meningitida, nádor, a cévní mozkové příhody všechny mohou způsobit neurologické příznaky. Na základě pacienta prezentace, poskytovatele zdravotní péče, bude muset rozhodnout, které zkoušky a studie použít ke stanovení správné diagnózy.