Lékařství


Jaké jsou komplikace s aneurysmatu břišní aorty?

Roztržka se bál problém. Ruptura aneuryzmatu břišní je katastrofa. To je velmi smrtelná a obvykle předchází nesnesitelnou bolest v podbřišku a zpět, s něžnost aneuryzmatu. Ruptura aneuryzmatu břišní způsobuje silné krvácení a vede k šoku. Smrt může rychle následovat. Polovina všech osob s neléčenou aneuryzmat břišní aorty zemře prasknutí do pěti let. Aneuryzmat břišní aorty je 13. nejčastější příčinou úmrtí v USA.

Periferní embolizace sraženiny uvnitř aneuryzmatu může nastat, když kousek sraženiny neuvolní a cestuje dále v tepenného systému. Tato sraženina fragment může podat v menší tepny a brání proudění krve. Infekce výdutí může dojít z turbulentního toku krve z hrubé vnitřního povrchu postižených aorty.

Jak se břišní aorty opravit výdutí?

Cílem chirurgické léčby aneurysmatu břišní aorty je, aby se zabránilo prasknutí aneurysmatu. Tradičně, oprava aortální aneuryzmata byla chirurgická. Operace spočívá v otevření břicha, nalezení a odstranění aorty (mýtit) aneurysma. Syntetické Dacron trubice, která nahrazuje odstranil kus aorty je šitá na místo.

Méně invazivní postup aorty je endovaskulární operaci. Tato minimálně invazivní metoda, která umožňuje štěpy (stent) , který se řídí v rámci cévy sám místě aneuryzmatu bez nutnosti rozříznout břicho. Ne všechny aneuryzmata mohou být stanoveny tímto způsobem a tam nemusí být dlouhodobý přínos pro tento typ operace. Ačkoli pooperační průběh je kratší, je třeba užší následná-up a testování.

Břišní aorty

* Aneurysma je abnormální oblasti lokalizovaných rozšíření cévy.

* Aorty boule v místě aneurysmatu jako slabé místo na nošení pneumatiky.

* Aortální aneuryzmata jsou typicky vřeteno-tvarovaný a zapojit aorty pod tepen ledvin.

* Pět procent mužů nad 60 rozvíjet aneuryzmat břišní aorty.

* Nejčastější příčinou aneurysmatu je arterioskleróza.

* Aneuryzmat břišní aorty často nezpůsobí symptomy. Pokud se to, mohou způsobit hluboké vrtání bolesti v dolní části zad nebo abnormálně prominentní břišní pulsace.

* X-paprsky břicha a jiné radiologické testy mohou být použity při diagnostice aneuryzma.

* Ruptura aneuryzmatu aorty je katastrofa.

* Oprava aneuryzmatu lze provést chirurgický zákrok nebo endovaskulární stenting.