Lékařství


Jak se zachází vaskulitida?

K léčbě různých forem vaskulitid je založena na závažnosti onemocnění a orgánů zapojených. Léčby jsou obecně směřuje k zastavení zánětu a potlačení imunitní systém. Typicky, kortizon-související s léky, jako prednison, jsou používány. Additionally, další potlačení imunity léky, jako cyklofosfamid (Cytoxan) a další, jsou považovány za. AdKromě tohopostižených orgánů (jako srdce nebo plíce) mohou vyžadovat zvláštní léčbu, kdy je onemocnění aktivní.

Řízení vaskulitid je neustále se vyvíjející oblasti v medicíně. Ideální programů pro sledování a léčbu bude i nadále zlepšovat nemocí a příčiny jsou definovány lékařského výzkumu.

Jak se vaskulitidy diagnostikována?

Laboratorní vyšetření krve nebo tělesných tekutin u pacientů s aktivním zánětem obecně označuje zánět v těle. V závislosti na stupni orgánového postižení, různé testy orgánové funkce může být abnormální.

Diagnóza vaskulitid je s konečnou platností stanoveny po biopsii zapojených tkáně ukazuje vzor zánět krevních cév. Příklady tkání používaných pro biopsii je kůže, vedlejších nosních dutin, kroutit, nerv, a ledviny. V závislosti na situaci, alternativu k biopsie může být x-ray test cév názvem angiogram, které mohou prokázat charakteristické vzorce zánětu v postižených cévách.

Vaskulitida
* Vaskulitida je skupina neobvyklé onemocnění, které mají zánět krevních cév.

* Diagnóza vaskulitid může být potvrzena biopsií zúčastněných tkáně nebo angiografie.

* Léčba směřuje k snižování zánět krevních cév a zlepšení funkce postižených orgánů.