Lékařství


Co je to angína, a jaké jsou příznaky angíny?

Angína (angina pectoris – Latina pro mačkání hrudníku) Je nepříjemné pocity na hrudi, ke kterému dochází, když je snížení krevního přívod kyslíku do oblasti srdečního svalu. Většinou, Nedostatek krevního zásobení je kvůli zúžení koronárních tepen v důsledku aterosklerózy.

Angina je obvykle pocit, jako:

* tlak,

* tíha,

* utahovací,

* mačkání, nebo

* bolavé přes hrudník, zejména za hrudní kostí.

Tato bolest často vyzařuje do krku, čelist, zbraně, zpátky, nebo dokonce zuby.

Pacienti mohou také trpět:

* zažívací potíže,

* pálení žáhy,

* slabost,

* pocení,

* nevolnost,

* křeče, a

* dušnost.

Angina obvykle dochází při námaze, závažné emocionální stres, nebo po těžkém jídle. V těchto obdobích, srdečního svalu vyžaduje více kyslíku v krvi, než je zúžený věnčitých tepen je možné dodat. Angina obvykle trvá od 1 na 15 minut a je vystřídán odpočinek nebo umístěním nitroglycerin tabletu pod jazyk. Nitroglycerin uvolňuje cévy a snižuje krevní tlak. Oba odpočinek a nitroglycerin snížení srdečního svalu poptávka po kyslíku, tak ulehčovat angína.

Angina je zařazena do jedné z těchto dvou typů: 1) stabilní anginou pectoris nebo 2) nestabilní angina pectoris.

Stabilní anginy pectoris

Stabilní angina pectoris je nejčastější druh angíny, a to, co většina lidí na mysli, když oni se odkazují na anginu pectoris. Lidé se stabilní anginou anginu pectoris příznaky pravidelně a příznaky jsou poněkud předvídatelné (například, chůze do schodů příčin bolesti na hrudi). U většiny pacientů, příznaky objeví při námaze a často trvají méně než pět minut. Jsou vystřídán odpočinku nebo léků, jako nitroglycerin pod jazyk.

Nestabilní angina pectoris

Nestabilní angina pectoris je méně časté a vážnější. Příznaky jsou závažnější a méně předvídatelné než vzor stabilní anginy pectoris. Navíc, bolesti jsou častější, vydrží déle, vyskytují v klidu, a nejsou vystřídán nitroglycerin pod jazyk (nebo pacient potřebuje použít více nitroglycerinu, než je obvyklé). Nestabilní angina není to samé jako srdeční infarkt, ale to vyžaduje okamžitou návštěvu vašeho poskytovatele zdravotní péče nebo nemocniční pohotovosti jako další srdeční testování je naléhavě nutná. Nestabilní angina pectoris je často předzvěstí infarktu.