Lékařství


Proč jsou oči snadný cíl pro alergie?

Když otevřete oči, spojivky se stává přímo vystavena prostředí bez pomoci filtrační systém, jako řasy, chloupky obyčejně nalezený v nose.

Alergie skutečnosti

Přibližně 54 milionů lidí, o 20% v USA. populace, mají alergie. Téměř polovina z těchto lidí mají alergické oční choroby.

Lidé, kteří jsou více náchylné k alergické oční choroby, jsou s anamnézou alergické rýmy a atopické dermatitidy, a ty se silnou rodinou a / nebo osobní anamnézou alergie. Příznaky se obvykle objeví před dosažením věku 30.

Scénář pro rozvoj alergie příznaků je hodně stejný pro oči, že pro nos. Alergeny vyvolat alergii protilátky IgE na kabát mnoho žírných buněk ve spojivce. Po reexposure na alergen, žírných buněk, je vyzván k uvolnění histaminu a dalších mediátorů. Výsledkem je svědění, hořící, a rýma oči, které se stanou červená a podrážděná kvůli zánětu, což vede k přetížení. Oční víčka mohou nadýmat, dokonce do té míry, uzavření celkem. Někdy, spojivky koryto tekutin a vyčnívá z povrchu oka, připomínající “Včelstvo” na oko. Tyto reakce se mohou také vyvolat citlivost na světlo. Typicky, obě oči jsou ovlivněny alergické reakce. Příležitostně, jen jedno oko, je zapojen, zvláště když jen jedno oko je leštěn s alergenem, , protože to způsobuje žírných buněk uvolnit histamin více.

Alergický zánět spojivek je zánět spojivky, která je způsobena reakcí na alergeny. Zánět způsobuje rozšíření cév spojivky (“přetížení”), výsledkem je červená nebo překrvení vzhled očí.