Lékařství


Co je příčinou anginy pectoris?

Nejčastější příčinou anginy pectoris, je ischemická choroba srdeční. Méně častou příčinou anginy pectoris je křeč věnčitých tepen.

Ischemická choroba srdeční

Věnčitých tepen dodávky okysličené krve do srdečního svalu. Ischemická choroba srdeční se vyvíjí jako cholesterol je uložen v stěny tepny, způsobuje vznik tvrdé, husté látky zvané cholesterolu plaketu. Hromadění cholesterolu plaku v průběhu času způsobuje zúžení věnčitých tepen, proces volal arterioskleróza. Arterioskleróza může být urychlen kouření, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, a diabetes. Když se věnčité tepny zúžen o více než 50% na 70%, již nemohou splnit zvýšený krevní kyslíku do srdečního svalu při cvičení nebo stres. Nedostatek kyslíku do srdečního svalu způsobí bolest na hrudi (angína).

Věnčité tepny křeč

Stěny tepen jsou obklopeny svalových vláken. Rychlé kontrakce těchto svalových vláken způsobí náhlé zúžení (křeč) tepen. Křeč věnčitých tepen snižuje krevní do srdečního svalu a působí angína. Angina v důsledku koronární tepny křeč se nazývá “varianta” anginou pectoris nebo Prinzmetalovy anginy. Prinzmetalovy anginy pectoris obvykle dochází v klidu, obvykle v časných ranních hodinách. Svalové křeče mohou nastat při běžném věnčitých tepen, stejně jako v těch zúžen arterioskleróze.

Křeč věnčitých tepen může být také způsobena tím, využití / zneužití kokainu. Křeč stěny tepny způsobené kokainem může být tak významný, že to může skutečně způsobit infarkt.

Jaké jsou další příčiny bolesti na hrudi?

Při péči o pacienty s bolestí na hrudi, Lékař rozlišuje, zda je bolest souvisí s nedostatkem kyslíku do srdečního svalu (stejně jako v anginou pectoris nebo infarkt), nebo je vzhledem k jiným procesem. Mnoho podmínky jsou toho názoru, že mohou způsobit bolest na hrudi, který je podobný tomu na infarkt nebo angina pectoris. Příklady zahrnují následující:

* Pleuritida (zánět pohrudnice): Zánět sliznice v plicích (pleuritida) způsobí ostrou bolest na hrudi, který zhoršuje hluboké dýchání a kašel. Pacienti často upozornění dušnost, z části kvůli jejich povrchní dýchání, aby se minimalizovalo bolest na hrudi. Virové infekce jsou nejčastější příčiny pleurisy. Ostatní systémové zánětlivé stavy, jako je systémový lupus, může také způsobit zánět pohrudnice.

* Perikarditida: Perikarditida je zánět osrdečníku. Příznaky jsou podobné perikarditidy tomu pleuritida.

* Zápal plic: Zápal plic (bakteriální infekce plic) způsobuje horečku a bolest na hrudi. Bolest na hrudi u bakteriální pneumonie je kvůli podráždění nebo zánět výstelky plic (pleurální).

* Plicní embolie: krevní sraženiny v žilách cestu z pánve nebo dolních končetin do plic, stav se nazývá plicní embolie. Plicní embolie může způsobit smrt plicní tkáně (plicní infarkt). Plicní infarkt může vést k podráždění pleury, způsobující bolest na hrudi podobný zánět pohrudnice. Některé společné příčiny vzniku krevních sraženin v žilách, je tato hluboká žilní trombóza (prodloužené nehybnosti, nedávný chirurgický zákrok, trauma na nohy, nebo pánevní infekce).

* Pneumotorax: Malé vaky v plicní tkáni (alveolů) mohou spontánně prasknout, způsobující pneumothorax. Příznaky zahrnují náhlý pneumotorax, těžké, ostrá bolest na hrudi a dušnost. Jedna obyčejná příčina pneumotoraxu je těžké emfyzém.

* Výhřez mitrální chlopně: Výhřez mitrální chlopně je běžným abnormality srdeční chlopně, ovlivňující 5% to 10% obyvatel. MVP je běžná zejména mezi ženami mezi 20 to 40 let. nalest na hrudi s MVP je obvykle ostré, ale nejsou závažné. Na rozdíl od anginy pectoris, bolest na hrudi s MVP zřídka nastane během nebo po cvičení, a obvykle nebude reagovat na nitroglycerin.

* Disekce aorty: Aorta je hlavní loď dodávat krev z levé komory do zbytku těla. Disekce aorty (trhání stěny aorty) Je life-threatening nouze. Disekce aorty způsobuje vážné, neúprosný hrudníku a zad. Mladí dospělí s disekce aorty mají obvykle Marfanův syndrom, dědičné onemocnění, při kterém abnormální forma strukturální bílkoviny zvané kolagen způsobuje oslabení stěny aorty. Starší pacienti vyvinou disekce aorty zpravidla v důsledku chronického, vysoký krevní tlak, Kromě všeobecných kornatění tepen (arterioskleróza).

* Kostochondritida, žebra zlomeniny, svalové napětí nebo křeče: Bolest pocházející z hrudní stěny může být kvůli svalové napětí nebo křeče, kostochondritida, nebo zlomeniny žebra. Bolest hrudní stěny je obvykle ostré a stálé. To je obvykle zhoršuje pohybem, kašel, hluboké dýchání, a přímý tlak na plochu. Svalové křeče a napětí může vyplývat z intenzivní, neobvyklé kroucení a ohýbání. Klouby mezi žebry a chrupavky u hrudní může stát zanícené, stav nazývaný kostochondritida. Zlomená žebra v důsledku traumatu či rakovina zapojení může způsobit značné bolesti na hrudi.

* Kompresi nervů: Komprese nervových kořenů kostní ostruhy, jak oni vystoupí z míchy může způsobit bolest. Nervových komprese může také způsobit slabost a necitlivost v horní části paže a hrudník.

* Pásový opar (herpes zoster infekci nervů): Pásový opar je nervová dráždivost z infekce, která může způsobit bolest na hrudi dní před typická vyrážka se objeví.

* Jícnový spazmus a refluxní: Jícnu je dlouhá svalová trubice spojující ústa do žaludku. Reflux, nebo regurgitace žaludečního obsahu a kyseliny do jícnu může způsobit pálení žáhy a bolesti na hrudi. Křeč do svalu v jícnu může také způsobit bolest na hrudi, které mohou být k nerozeznání od bolesti na hrudi způsobených anginou pectoris nebo infarkt. Příčinou svalové křeče jícnu není známa. Bolest jícnový spazmus může reagovat na nitroglycerin podobným způsobem jako angína.

* Žlučník útok (žlučové kameny): Žlučové kameny mohou blokovat žlučníku nebo žlučových cest a způsobit silné bolesti v horní části břicha, zad a hrudníku. Žlučníku útoky mohou napodobovat bolesti anginy a infarktu.

* Anxiety a záchvaty paniky: Úzkost, deprese, a záchvaty paniky jsou často spojené s bolestí na hrudi trvající minuty až dny. Bolest může být ostrá nebo tupá. To je obvykle doprovázena dušností, nebo neschopnost zhluboka se nadechnout. Emoční stres může zhoršit bolest na hrudi, ale bolest je obecně nesouvisí s námahou, og er ikke vystřídán nitroglycerin. Tito pacienti často příliš rychle dech (hyperventilate), způsobuje točení, necitlivost, a brnění v rty a prsty. Věnčité tepny faktory rizika onemocnění jsou obvykle chybí u těchto pacientů. Vzhledem k tomu, není tam žádný test na záchvaty paniky, u pacientů s bolestí na hrudi obvykle podstoupit testy, které mají vyloučit ischemickou chorobou srdeční a jiných příčin bolesti na hrudi.