Lékařství


Jak se angína diagnostikována?

Elektrokardiogram (EKG) je záznam elektrické aktivity srdečního svalu, a může odhalit srdeční sval, který potřebuje kyslík. EKG je užitečná v tom, změny způsobené nedostatečnou okysličení srdečního svalu nebo infarkt.

Zátěžovém testu

U pacientů s normální klidová EKG, cvičení běžeckém pásu nebo jízdních zkoušek mohou být užitečné nástroje pro screening ischemické choroby srdeční. Během cvičení stresový test (označuje také jako stresový test, cvičení elektrokardiogram, odstupňované cvičení treadmill test, nebo zátěžového EKG), EKG záznamy ze srdce jsou prováděny průběžně, jak pacient chodí na běžícím pásu nebo pedály na stacionárním kole na zvýšení úrovně obtížnosti. Výskyt bolesti na hrudi při cvičení může být v korelaci se změnami na EKG, což svědčí o nedostatku kyslíku do srdečního svalu. Když se pacient opře, angina pectoris a změny na EKG, které ukazují na nedostatek kyslíku do srdce mohou oba zmizí. Přesnost testů výkonu stresu v diagnostice významná ischemická choroba srdeční je 60% na 70%. Pokud zátěžovém testu nevykazuje známky ischemické choroby srdeční, jaderných agent (thalium) může být podáván intravenózně během testu zátěžovém. Přidání thalia umožňuje jaderné zobrazování průtoku krve do různých oblastí srdce, pomocí externího fotoaparátu. Snižuje průtok krve v oblasti srdce, při cvičení, s normální průtok krve do oblasti v klidu, znamená výrazné zúžení tepny v této oblasti srdce.

Zátěžová echokardiografie

Zátěžová echokardiografie kombinuje echokardiografie (ultrazvukové zobrazení srdečního svalu) s pozátěžová. Stejně jako cvičení thallium test, zátěžová echokardiografie je přesnější než test cvičení stresu při odhalování ischemické choroby srdeční. Při koronární tepny je výrazně zúžen, srdečního svalu dodává této tepny není smlouva, stejně jako zbytek srdečního svalu při cvičení. Abnormality ve svalové kontrakce mohou být detekovány pomocí echokardiografie. Zátěžová echokardiografie a testy thalia stresu jsou asi 80% na 85% přesné zjištění závažných ischemické choroby srdeční.

Když pacient nemůže podstoupit zátěžovém testu z důvodu neurologických a ortopedických obtíží, léky mohou být aplikován nitrožilně, aby simuloval důraz na srdce normálně přivedl na cvičení. Infarktu myokardu může být provedena s jadernou fotoaparátu nebo echokardiografie.

Srdeční katetrizace

Srdeční katetrizace s angiografie (koronární arteriografie) je technika, která umožňuje x-ray snímky mají být přijata na věnčitých tepen. To je nejpřesnější test na zjištění zúžení věnčité tepny. Malé duté plastové trubky (katetry) jsou pokročilé pod x-ray pokyny pro otvory věnčitých tepen. Jód kontrast “barvivo” je vstříknut do tepen, zatímco x-ray video je zaznamenáno. Koronární arteriografie dává lékař obraz o umístění a závažnosti ischemické choroby srdeční. Tyto informace mohou být důležité při pomoci lékařům vybrat možnosti léčby.

CT koronární angiogram

CT koronarografie je postup, který používá intravenózní barvivo, které obsahuje jód, a CT vyšetření, aby obraz koronárních tepen. Zatímco používání katétrů není nutné (tak termín “neinvazivní” Zkouška se vztahuje na tento postup), stále existují některé rizika, včetně těchto:

* Pacienti s alergií na jód

* U pacientů s abnormální funkce ledvin

* Záření, které je podobné, ne-li větší než, , který obdržel s konvenční koronární angiogram.

Nicméně, to je obecně velmi bezpečné test pro většinu lidí. To je hlavní nástroj v diagnostice ischemické choroby srdeční u pacientů:

* s vysokým rizikem vzniku ischemické choroby (kuřáků cigaret, ty s genetického rizika, vysoká hladina cholesterolu, hypertenze, nebo diabetu),

* kteří mají nejasné výsledky s testy výkonu stres nebo jiné vyšetření, nebo

* , kteří mají příznaky podezřelé z ischemické choroby srdeční