Lékařství


Co je nového v hodnocení anginy pectoris?

Nově vyvinutý elektronický x-ray scan (ultrarychlé CT) je velmi přesný v detekci malých množství vápníku v plaku věnčitých tepen. Pokud ultrarychlé CT scan nevykazuje žádné vápníku v cévách, aterosklerotické ischemické choroby srdeční je nepravděpodobné,. Ultrarychlé CT je užitečné při hodnocení bolesti na hrudi u mladších pacientů (ale 40 a žen pod 50 let). Vzhledem k tomu, mladí lidé nemají obvykle významný koronární tepny plaketu, negativní ultrarychlé CT je diagnóza ischemické choroby srdeční nepravděpodobné. Však, zjištění vápníku touto metodou je méně významný u starších pacientů, kteří mají pravděpodobně mírné plaquing jednoduše z procesu stárnutí.

I když ultrarychlé CT je užitečné při odhalování vápníku v plaku, nelze určit, zda kalcium-obtěžkaný deska vlastně způsobuje zúžení tepen a snižuje průtok krve. Například, Pacient s hustě kalcifikované deska působit minimální nebo žádné zúžení tepny bude mít výrazně pozitivní ultrarychlé CT scan, ale běžný výkon robota test. U většiny pacientů, kteří jsou podezřelí z angíny způsobené ischemickou chorobou srdeční, cvičení běžecký pás studie je obvykle prvním krokem při rozhodování, zda deska je klinicky významný. Novější velmi vysokou rychlostí CT skenery lze skutečně rozpoznat pravé věnčité tepny a plaket léze podobné koronarografie.

Magnetickou rezonancí (MRI), pomocí magnetismu a radiových vln, mohou být použity k obrázku (produkují podobnost) krevních cév. V současné době, větší lodě, jako krční tepny na krku, může být zachycen použití této techniky. Budoucí softwarové a hardwarové vylepšení mohou umožnit vyšetření tepen srdce s magnetickou rezonancí testování.