Lékařství


Jaké jsou alergické oční podmínky?

Alergický zánět spojivek

Alergický zánět spojivek, také volal “alergické rýmy,” je nejčastější alergické onemocnění očí. Tato podmínka je obvykle sezónní a je spojena s senná rýma. Hlavní příčinou je pyly, i když vnitřní alergeny, jako jsou roztoči, formy, a vztek z domácích mazlíčků jako jsou psi a kočky mohou mít vliv na oči rok-kolo. Typické stížností patří svědění, červenost, trhání, hořící, vodnaté absolutoria, a víček otok. Do značné míry, akutní (počáteční) příznaky objevují v souvislosti s uvolňování histaminu.

Ošetření volby jsou lokální antihistaminikum kapky jako olopatadin (Patanol), decongestants, a novější žírných buněk-stabilizátor léky. Kortikoidních by měly být používány pouze tehdy, pokud předepsané lékařem pro závažné reakce, a na krátkodobý základem, vzhledem k potenciálu nežádoucích účinků. Obecně, perorální antihistaminika, jako je loratadin (Claritin) nebo cetirizin (Zyrtec) jsou nejméně účinnou možností, ale oni jsou často používány při léčbě alergické rýmy společně s alergický zánět spojivek.

Alergie pomoc

Třením svědění očí, je přirozenou reakcí. Však, tření se obvykle zhoršuje alergické reakce v důsledku fyzikálních dopad na žírných buněk, , které způsobí jejich uvolnění více mediátorů imunitní odpovědi. Překlad: Netřete oči!

Konjunktivitida s atopickou dermatitidou

Obyčejně volal “atopické keratokonjunktivitidy,” tato podmínka je známá příčina závažné oční změny, zejména u mladých dospělých. Atopický keratokonjunktivitidy znamená zánět jak spojivky a rohovky. “Kerato” rozumí vztahující se k rohovce. Tato forma zánětu spojivek obvykle postihuje dospívající chlapce (třikrát častěji než dívky) a je častější u těch, kteří měli atopické dermatitidy v raném dětství. Stav je charakterizován intenzivní svědění, červené oblasti, které se objevují na očních víčkách. Těžké propuštění z očí může dojít k, a kůže očních víček může ukázat, váhy a kůr. V závažných případech, oči se citlivý na světlo, a víčka výrazně zhoustnout. Pokud se podaří špatně, zde může být trvalé zjizvení rohovky z důvodu chronické tření a škrábání v očích. To může způsobit zjizvení vizuální změny.

Impulsů pro atopickou keratokonjunktivitidy se zdají být podobné těm, atopické dermatitidy. Hledání společné potravinové alergie, jako jsou vejce, arašídy, mléko, hod., pšenice, nebo ryb je důležité. Vzdušné alergeny, zejména prachových roztočů a pet vztek, byly přehlíženy jako významný faktor přispívající a měly by být hodnoceny a kontrolovány.

Charakteristickým znakem léčby alergické konjunktivitidy je užívání silných antihistaminika (podobné těm, které používají při atopické dermatitidy) potlačit svědění. Aktuální antihistaminika, žírných buněk-stabilizátory, a krátkodobý využití orální steroidy jsou prospěšné pro úlevu od svědění. Příležitostně, infekce v oblasti (Obvykle se stafylokok, běžně označována jako “Staph”) zhoršuje příznaky, a antibiotická léčba může pomoci kontrolovat svědění. Alergie záběry jsou užitečné ve vybraných případech.

Alergie záznam

Atopický keratokonjunktivitidy může vést k tvorbě šedého zákalu až v 10% případů. Ve vzácných případech, slepota může dojít.

Jarní keratokonjunktivitidy

Jarní keratokonjunktivitidy je neobvyklé podmínky, že má tendenci se vyskytovat v předpubertální hoši (3:1 poměr mužů k ženám) a je obvykle přerůst v pozdním mladistvém věku nebo časné dospělosti. (Jarní je jiný výraz pro “na jaře.”) Jarní keratokonjunktivitidy obvykle objevuje v pozdním jaře a především se vyskytuje ve venkovských oblastech, kde suché, zaprášený, výtah, a teplého počasí převažují. Oči se intenzivně svědí, citlivý na světlo, a víčka cítit nepříjemně a zvadlý. Oči produkují “vláknitý” vypouštění a, Při vyšetření, povrchu pod horní víčka se zdá “vydlážděné.” Bližší zkoumání ukazuje, těžkým zánětem očí vzhledem k obrovskému počtu žírných buněk a eosinofilů akumulované, produkovat takzvaný tzv. “Trantas tečky.”

Nesprávné zacházení s jarní keratokonjunktivitidy může vést k trvalému poškození zraku. Nejúčinnější léčba se zdá být krátkodobý průběh low-dávky kortikoidních. Aktuální žírných buněk-stabilizátory a aktuální antihistaminika může být také přínosem. Pláštěnku, sluneční brýle jsou užitečné pro ochranu očí před větrem a prachem.

Alergie skutečnosti

Keratitida, nebo zánět rohovky, v jarní a atopického keratokonjunktivitidy je do značné míry způsobeno tím, látka, která je propuštěn z eozinofily, tzv. hlavní bazický protein.

Obří papilární konjunktivitida (GPC)

Tato podmínka je jmenován pro jeho typickým rysem, velké papily, nebo kůže, o spojivky pod horní víčko. Tyto kůže jsou pravděpodobně výsledkem podráždění z cizí látka, jako jsou kontaktní čočky. Tvrdý, měkký, a tuhý plyn-propustné čočky jsou všechny spojeny s podmínkou. Reakce je možná souvisí s protein nahromadění na povrchu kontaktní čočky. Tato podmínka je věřil, částečně, se v důsledku alergické reakce buď kontaktní čočky sám, protein vklady na kontaktní čočky, nebo konzervační přísady v roztoku pro kontaktní čočky. Zarudnutí a svědění očí rozvíjet, spolu s hustou vypouštění.
Alergie na kontaktní čočky jsou nejčastější mezi nositele tvrdé kontaktní čočky a je nejméně běžný mezi ty, kteří používají kontaktní čočky na jedno, zejména ten-den nebo jeden-týdenní typy. Spací s kontaktními čočkami na výrazně zvyšuje riziko vzniku GPC.

Nejúčinnější léčba je přestat nosit kontaktní čočky. Příležitostně, Změna typu objektivu navíc k častější čištění, nebo na jedno použití pro denní nošení, čočky se zabránilo stavu, opakující se.
Obří papily na spojivce, které jsou charakteristické pro GPC, však, může přetrvávat několik měsíců i přes tato opatření. Oční léky, jako cromolyn (Opticrom) nebo lodoxamide (Alomide), Často jsou používány v tomto stavu, někdy za několik měsíců. Kontaktní čočky by neměly být nošeny při těchto léků jsou