Lékařství


Co jsou kopřivka (kopřivka)?

Kopřivka (lékařsky známý jako kopřivka) jsou červené, svědící, zvýšil oblasti kůže, které se objevují v různých tvarech a velikostech. Oni toulají se ve velikosti od několika milimetrů do několika centimetrů v průměru. Kopřivka může být kulaté, nebo oni mohou tvořit kroužky nebo velké opravy. Podlitiny (šrámy), červené léze s červeným “vzplanutí” na hranicích, jsou dalším projevem úlů. Včelstev se může objevit kdekoliv na těle, jako kmen, zbraně, a nohy.

Odhaduje se, že 5% všech lidí se bude vyvíjet kopřivka v určité fázi svého života. Úly jsou častější u žen než u mužů. Z těch s chronickou kopřivkou (ti trvat šest a více týdnů), několik 80% jsou idiopatické, lékařský termín, který znamená, že není žádný důvod, alergické nebo jinak, lze nalézt.

Jeden punc včelstev je jejich tendence ke změně velikosti a rychle se pohybovat, ztrácející se v jednom místě a znovu se objevuje i na jiných místech, často během několika hodin. Individuální úly obvykle trvají dva až 24 hodin. Ohniska, že působivý vzhled, dokonce alarmující, První věc, kterou ráno může být úplně pryč od poledne, jen aby byl zpátky v plné síle později během dne. Velmi málo, případně dalších kožních onemocnění dochází a pak vyřešit tak rychle. Proto, i když nemáte žádné důkazy o úlů ukázat lékaři, když se dostanete do kanceláře k posouzení, on nebo ona může často stanovit diagnózu na základě historie příznaků. Vzhledem k tomu, kopřivka kolísat tolik a tak rychle, to je užitečné, aby přinesli fotografie, co vypadalo jako ohniska u jeho nejhorší.

Otok hlouběji v kůži, které mohou doprovázet úly se nazývá angioedém. Toto může být viděno na rukou a nohou, jakož i na sliznice (s otoky rtů nebo očí, které mohou být tak dramatické, jak to je krátké.)