Lékařství


Co způsobuje vyrážku?

Hives jsou produkovány histaminu a dalších látek propuštěn z buňky zvané žírných buněk, , které jsou běžnou součástí pokožky. Histamin způsobí únik kapaliny z místních cév, vedoucí k otoku v kůži.

Úly jsou velmi časté. Ačkoli oni mohou být nepříjemné, obvykle vyřešit samy o sobě po dobu několika týdnů, a jsou jen zřídka medicínsky závažné. Některé úly jsou způsobeny alergií na takové věci jako potraviny, léky, a bodnutí hmyzem, ale velké většině případů nejsou alergické, a žádná konkrétní příčina pro ně je vždy najit. Přestože pacienti mohou najít to frustrující, že neví, co způsobil své úly, manévry, jako je změna stravy, mýdlo, prací prostředek, a make-up se téměř nikdy užitečné při prevenci úly a z větší části nejsou nutné.

S úly může způsobit stres, ale stres sám o sobě nezpůsobuje vyrážku.

Ve vzácných případech (některých dědičných, jiné způsobeno včelích žihadel nebo léky alergie), kopřivky a angioedému jsou provázeny šok a potíže s dýcháním. Toto se nazývá anafylaxe. Obyčejné úly mohou být rozsáhlé a znepokojující podívat se na, ale drtivá většina případů úlů nevedou k life-threatening komplikace.