Lékařství


Příčiny obyčejných úlů

Jak již bylo uvedeno výše, mnoho případů obyčejných včel “idiopatické,” smyslu není žádný důvod je znám. Jiní mohou být spuštěny virových infekcí. Několik může být způsobeno léky, Obvykle, když byla přijata poprvé několik týdnů před. (Je neobvyklé, užívaných léků nepřetržitě po dlouhou dobu způsobit kopřivka nebo jiné reakce.) Pokud je lék zapletený jako příčina včelstev, léky musí být zastavena, protože žádná kůže nebo krevní test ukáže spojení. Většinou, léky indukované včelstva zmizí během několika dní. Pokud se léky se zastavil a vyrážka nezmizí, to je silný náznak, že lék nebyl ve skutečnosti příčinou úlů.

Některé léky, jako morfin, kodein, aspirin, a jiné nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen [Advil]), způsobit, že tělo uvolnění histaminu a produkovat kopřivkou prostřednictvím non-alergické mechanismy.

Navzdory pověsti úly mají za to, že “alergický,” když není tam žádná zřejmá souvislost mezi něčím novým, že osoba byla vystavena a nástup úlů, alergie testování není obvykle užitečné.

Chronická kopřivka

Chronická kopřivka (definována jako trvat šest a více týdnů) může trvat od několika měsíců až let. Alergie na testování a laboratorní testy jsou jen zřídka užitečné v takových případech.

Fyzikální kopřivky (fyzikální kopřivka)

Termín fyzikální kopřivku odkazuje na úly vyrobené přímou fyzickou stimulací kůže. Zdaleka nejčastější formou je dermographia, což doslovně znamená “kůže psaní.” Jedná se o přehnanou formou o tom, co se stane někdo, když je jejich kůže poškrábaný nebo třel: červený lem se zobrazí na řádku poškrábání. V dermographia, zvednutý, svědící červené šrámy s přilehlými světlic se objeví všude tam, kde je kůže nebo poškrábaný, kde pásy a ostatní oděvy odírají kůži, způsobuje žírné buňky k úniku histamin.

Dalším společným formě fyzicky indukované včelstev se nazývá cholinergní kopřivka. Toto produkuje stovky malých, svědění hrboly. Tito nastanou uvnitř 15 minut cvičení nebo fyzické námaze, nebo horké koupeli či sprše, a jsou obvykle pryč dříve, než lékař může přezkoumat. Tato forma kopřivky se stane, častěji u mladých lidí.

Jiné formy fyzického včelstev jsou mnohem méně časté. Spouští pro tyto zahrnovat studený, voda, a slunečnímu záření.