Lékařství


Jaká je léčba včelstev?

Cílem léčby většině případů obyčejných kopřivky je zmírnit příznaky, zatímco podmínka zmizí sám od sebe. Nejčastěji používané perorální léčby jsou antihistaminika, které pomáhají proti účinkům histaminu unikly na žírné buňky. Hlavním vedlejším účinkem antihistaminik je ospalost.

Mnoho antihistaminika jsou dostupné bez lékařského předpisu, jako difenhydramin (Benadryl.), přijatých v dávkách 25 miligramů a chlorfeniramin (Chlor-Trimeton), přijatá v dávce 4 miligramů. Ty mohou být až třikrát denně, ale proto, že tyto léky mohou způsobit ospalost, oni jsou často před spaním. Ti, kdo si je by měl být obzvláště opatrní a ujistěte se, že jsou plně při vědomí před jízdou nebo se účastní jiných činností, které vyžadují mentální koncentraci.

Loratadin. (Claritin, 10 milligrams) je k dispozici na přepážce a je méně pravděpodobné, že způsobí ospalost. Rovněž schválila pro over-the-counter použití jmiligramůn (Zyrtec, 10 milligrams), což je mírně sedativní. Některá antihistaminika jsou k dispozici v kombinaci s přípravky decongestant léky (Claritin-D, Zyrtec-D). Decongestant složka není potřeba k léčbě včelstev.

Antihistaminik, které vyžadují lékařský předpis obsahovat hydroxyzin (Atarax, Vistaril) a podání cyproheptadinu, oba který mají tendenci způsobovat ospalost. Předpis antihistaminik, které způsobí malý útlum, jsou fexofenadin (Allegra) a levocetirizinu (Xyzal). Někdy lékaři tyto se spojí s jinými typy antihistaminik tzv. H2 blokátory, jako je ranitidin (Zantac) a cimetidin (Tagamet.). Tento antihistaminikum seznam není vyčerpávající. Lékaři individualizovat zacházení plány tak, aby vyhovovaly konkrétní pacienty a upravit je v závislosti na klinické odpovědi.

Orální steroidy (prednisonu, [Medrol.]) může pomoci těžké případy včelstev v krátkodobém horizontu, ale jejich užitečnost je omezena tím, že mnoho případů úlů trvat příliš dlouho pro užívání steroidů, aby se i nadále bezpečně. Ostatní procedury byly použity pro kopřivka, stejně, včetně montelukast (Singulair), ultrafialové záření, antifungální antibiotika, látky, které potlačují imunitní systém, a tricyklická antidepresiva (amitriptylin. [Elavil, Endep.], nortriptylin. [Pamelor., Aventyl], doxepin [Sinequan., Adapin]). Důkazy na podporu ve prospěch takové léčby je rozptýlený. V běžných případech, oni jsou zřídka nutná.

Lokální terapii pro úly jsou krémy a pleťové vody, které pomáhají necitlivé nervových zakončení a snížení svědění. Některé přísady, které mohou dosáhnout tohoto jsou kafr, mentol, diphenhydramine, a pramoxine. Mnoho z těchto lokálních přípravků nevyžaduje lékařský předpis. Kortizon-krémy obsahující (steroidy), dokonce i ty, silný, což vyžaduje předpis, nejsou velmi užitečné při kontrole svědění včelstev.

Závěr

Chcete-li přesně vědět, jaké máte včelstev, nebo se dozvědět více o výzkumu na základě imunitní včelstev nebo o vzácnější formy tohoto stavu, byste se poradit s lékařem. Je důležité,, však, mít na paměti, že většina případů tohoto onemocnění představují společné buď obyčejné kopřivka nebo fyzické kopřivka, , které jsou nepříjemné, ale ne závažné nebo alergickou, a téměř vždy dočasný.