Lékařství


Jak je ischemická choroba srdeční diagnostikována?

Klidové EKG (EKG, ECC) je záznam elektrické aktivity srdce, a může ukázat změny svědčící o ischemie nebo infarkt. Často, EKG u jedinců s ischemickou chorobou srdeční je normální v klidu, a jen se stává abnormální, kdy je srdeční sval ischemii přivedl na námaze. Proto, cvičení běžeckém pásu nebo jízdních zkoušek (zátěžové testy) jsou užitečné testy pro ty, kteří se významným ischemické choroby srdeční (CAD) a normální klidové EKG. Tyto zátěžové testy jsou 60% na 70% přesné diagnostice významné ischemické choroby srdeční.

Je-li stresové testy nejsou diagnostické, jaderných agent (Cardiolite ® nebo thalium) může být podáván intravenózně při zátěžových testech. Přidáním jednoho z těchto látek umožňuje zobrazování průtoku krve do různých oblastí srdce, pomocí externího fotoaparátu. Oblast srdce se sníží průtok krve během cvičení, ale normální průtok krve v klidu, znamená značné zúžení tepny v tomto regionu.

Zátěžová echokardiografie kombinuje echokardiografie (ultrazvukové zobrazení srdečního svalu) s pozátěžová. To je také přesné techniky pro detekci ischemické choroby srdeční. Při výrazné zúžení existuje, srdečního svalu dodává zúžené tepny není smlouva, stejně jako zbytek srdečního svalu. Zátěžová echokardiografie a testy thallium stresu jsou 80% na 85% přesné zjištění závažných ischemické choroby srdeční.

Když člověk nemůže podstoupit zátěžovém testu z důvodu neurologických nebo artritických potíží, léky mohou být aplikován nitrožilně, aby simuloval důraz na srdce normálně přivedl na cvičení. Infarktu myokardu může být provedena buď s jaderným fotoaparát nebo echokardiografie.

Srdeční katetrizace s angiografie (koronární arteriografie) je technika, která umožňuje rentgenové snímky mají být přijata na věnčitých tepen. To je nejpřesnější test na zjištění zúžení věnčité tepny. Malé duté plastové trubky (katetry) jsou pokročilé pod X-ray poradenství otvory věnčitých tepen. Jód kontrast “barvivo” je pak vstříkne do tepny, zatímco X-ray video je zaznamenáno. Koronární arteriografie dává lékař obraz o umístění a závažnosti zúžené tepny segmentů. Tato informace je důležitá při pomoci lékaře vybrat léky, perkutánní koronární intervenci, nebo bypass koronární artérie chirurgii (CABG) jako preferované možnosti léčby.

Novější, méně invazivní technika je dostupnost vysokorychlostního CT koronarografie. Přestože to ještě zahrnuje záření a barvivo expozice, žádné katetry jsou nezbytné tepenného systému, která se snižuje riziko postupu poněkud. Jedná se o zcela nový způsob, a její roli v hodnocení a řízení ischemické choroby srdeční je stále vyvíjejí. Je důležité si uvědomit, že riziko závažných komplikací od konvenčních koronarografie je velmi nízká (také v rámci 1%).