Lékařství


Pacienti zotavit po perkutánní koronární intervenci

Perkutánní koronární intervence se provádí ve zvláštní místnosti vybavené počítačové X-ray zařízení s názvem srdeční katetrizace laboratoř. Pacienti jsou mírně pod sedativy s malým množstvím diazepam (Valium), midazolam (Zběhlý), morfium, a jiných omamných látek sedativum intravenózně. Pacienti mohou zaznamenat drobné nepohodlí v místě vpichu v třísle nebo na paži. Pacienti také mohou vyskytnout krátké epizody anginy pectoris, zatímco balón je nadsazené, stručně blokuje průtok krve v koronárních tepen. Perkutánní koronární intervence postup může trvat od 30 minut až dvě hodiny, ale je obvykle dokončeno do 60 minut.

Pacienti jsou pak uvedena do sledovaných lůžko pro pozorování. Plastové katetry vlevo v tepně jsou odstraněny od třísla po čtyřech až 12 hodin v závislosti na tom, jak dlouho na ředění krve je zapotřebí stabilizovat otevřené tepny. Když se tyto cévky jsou odstraněny, Oblast je komprimovaný ručně nebo pomocí mechanického svorky pro asi 20 minut, aby se zabránilo krvácení. V mnoha případech, tepny v třísle může být sešita nebo “zapečetěný” v katetrizační laboratoři, a cévky jsou ihned odstraněny. To umožňuje pacientovi se posadit v posteli během několika hodin po postupu.

Většina pacientů jsou vypouštěny doma den po perkutánní koronární intervenci. Pacientům se nedoporučuje zvedat nic těžší než 20 libry nebo provádět intenzivní námaze pro první až dva týdny po perkutánní koronární intervenci. To umožňuje oblast v věnčité tepny, stejně jako v tříslech nebo paží tepen léčit. Pacienti se mohou vrátit k normální práci a sexuální aktivitu dva nebo tři dny po perkutánní koronární intervenci.

Pacienti jsou udržovány na aspirin na neurčito poté, perkutánní koronární intervenci, aby se zabránilo budoucím trombotických příhod (například, nestabilní anginu pectoris nebo infarkt). U pacientů, kteří dostávají stenty, další anti-destiček agent [ve většině případů klopidogrel [Plavix]) je podáván v kombinaci s aspirinem pro jedno až tři měsíce; je to proto, kov v stentů může podporovat tvorbu krevních sraženin v prvních dvou týdnech po stent, který zní. Po asi tažení až tři týdny, kov stentu je potažen přírodní tkáň, která vystýlá, které již stimuluje krevní destičky tvořit krevní sraženiny. U novějších medikované stenty mají zabránit opakování, procesu formování této přírodní obložení může být odloženo, a aspirin a Plavix jsou obecně nadále za rok nebo déle. Pokud máte stent, vždy poraďte s kardiologem před zastavením aspirin nebo Plavix, i na několik dní.

Pozátěžová je někdy děláno několik týdnů po perkutánní koronární intervenci a signalizuje začátek srdeční rehabilitační program. Rehabilitace může zahrnovat 12 týdenní program postupného zvyšování výkonu sledovaných trvající jeden hodina tři krát týdně. Změny životního stylu může pomoci snížit šance na další rozvoj ischemické choroby srdeční. Patří mezi ně:

* odvykání kouření,

* snížení hmotnosti a tuků,

* kontroly krevního tlaku a cukrovky, a

* snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Snížení cholesterolu je často podporovaný Kromě léků, které mohou nejen snížení hladiny cholesterolu, ale mohou nabídnout ochranu před budoucími infarktu.