Lékařství


Co je glaukom?

Glaukom je onemocnění z hlavních nervových vize, tzv. zrakového nervu. Zrakový nerv dostává světlo-generované nervové impulzy od sítnice a přenáší tyto do mozku, kde jsme se vzájemně tyto elektrické signály jako vize. Glaukom je charakterizována určitým vzorem progresivní poškození zrakového nervu, které obvykle začíná s jemnou ztrátou zraku strany (periferní vidění). Pokud se glaukom není diagnostikovány a léčeny, to může vést ke ztrátě centrálního vidění a slepotou.

Glaukom je obvykle, ale ne vždy, spojené se zvýšeným tlakem v oku (nitrooční tlak). Obvykle, Je to zvýšený nitrooční tlak, který vede k poškození oka (optický) nerv. V některých případech, glaukom může nastat v přítomnosti normálního nitroočního tlaku. Tato forma glaukomu je věřil být způsoben špatnou regulaci průtoku krve do očního nervu.

Jak častá je glaukom?

Celosvětově, Glaukom je hlavní příčinou nevratné slepoty. Vlastně, tolik jako 6 milionů lidí, jsou slepí na obě oči od této nemoci. Ve Spojených státech osamocený, Podle jednoho odhadu, o 3 milionů lidí glaukomem. Tolik jako polovina osob s glaukomem, však, nemusí vědět, že oni mají nemoc. Důvodem jsou vědomi, že zelený zákal zpočátku způsobí žádné příznaky, a následné ztrátě zraku strany (periferní vidění) obvykle není uznána.